X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Zagraniczny wyjazd z biurem podróży - o czym pamiętać

2016-02-09 10:22 wtorek
wypadek
Niespodziewanie trafia nam się egzotyczny wyjazd za granicę - ceny ofert wyjazdów turystycznych spadają, więc decydujemy się na last minute. O czy powinniśmy pamiętać?

Jeśli wyjeżdżamy z biurem turystycznym, powinniśmy sprawdzić, jaki typ polisy oferuje nam przewoźnik. Ubezpieczeniowe oferty biur często charakteryzują się najniższymi możliwymi sumami kosztów leczenia, dlatego warto zadbać a dodatkową ochronę. Dramatycznym przykładem tego, jak bardzo za granicą przydaje się dobre ubezpieczenie turystyczne, jest historia 60-latka ze Śląska, który dostał udaru na wakacjach w Meksyku - w ostatnich dniach szeroko rozwodziły się na ten temat media. Mężczyzna trafił do szpitala pod respirator, udzielono mu fachowej pomocy i wyceniono ją na ponad 100 tys. dolarów. Suma jego polisy turystycznej pokryła jednak tylko jeden dzień hospitalizacji, więc zarówno za resztę leczenia, jak i transport do Polski będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni, na co rodzina nie ma środków.

    Ubezpiecz się na wyjazd

 
Wybierając się do egzotycznych krajów, powinniśmy więc szczególnie pomyśleć o rozszerzeniu naszej polisy zdrowotnej - gdyby opisywany mężczyzna wykupił dodatkowe ubezpieczenie warte 100 zł, uniknąłby tak dramatycznych problemów. Z powodu zmiany klimatu, kuchni i warunków higienicznych w znacznie większym stopniu jesteśmy bowiem narażeni na nieprzewidziane choroby. Szczególnie na zakres ubezpieczenia zdrowotnego powinny zwrócić uwagę osoby, które mają problemy ze zdrowiem. Przewlekłe choroby są jednym z wykluczeń i wymagają dodatkowej umowy.
 
Równie ważne może być ubezpieczenie OC, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie naszego bagażu na wypadek jego zagubienia na lotnisku lub kradzieży. W tym ostatnim przypadku oraz w razie kradzieży dokumentów lub karty kredytowej niezwykle istotna może się okazać pomoc Assistance. Osoby aktywne zawodowo lub pozostawiające w domu chorych członków rodziny mogą się też ubezpieczyć na wypadek przerwania podróży i przymusowego powrotu do kraju.

    Wybierz wysoką sumę ubezpieczenia!

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba psychiczna - choroba zakwalifikowana w Międzynarodowej Statystycznej ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź