X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyjeżdżasz do UK na wakacje? Jaka polisa jest najlepsza?

2017-04-21 14:46 piątek
polisa turystyczna na wyjazd do Anglii

Wyjazd do Wielkiej Brytanii kojarzy się nam częściej z pracą niż wakacjami. Jednak coraz częściej Polacy planują spędzić tam też urlop. Pomimo że lot samolotem trwa nieco ponad godzinę, a Wielka Brytania może wydawać się nam kulturowo bardzo bliska, to prywatne ubezpieczenie turystyczne pozwoli uniknąć wielu niespodziewanych wydatków na miejscu.

Posiadanie polisy turystycznej na pewno pomoże nam w kryzysowych sytuacjach. Podczas każdego wyjazdu jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa. I tu wyjazd do Wielkiej Brytanii nie jest wyjątkiem.

Czy EKUZ wystarczy na terenie Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania zadecydowała o wyjściu z Unii Europejskiej (tzw. Brexit). Ta decyzja nie wpłynęła na zakres możliwości, które daje nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Według Stowarzyszenia Brytyjskich Agentów Turystycznych rząd brytyjski powinien zachować korzyści związane z ruchem bezwizowym i EKUZ. Na razie nie ma żadnych informacji, aby miało się coś w tej sprawie zmienić.

ubezpieczenie do anglii

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala nam na skorzystanie z państwowej opieki medycznej na terenie Zjednoczonego Królestwa. Taki dokument możemy wyrobić w każdym oddziale NFZ w Polsce. Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które pokryje koszty leczenia w szerszym zakresie lub w placówkach prywatnych. Sam EKUZ nie wystarczy, gdyż np. za transport sanitarny do Polski będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie turystyczne do UK – co powinna zawierać polisa?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, EKUZ nie zapewni nam całkowicie bezpłatnej pomocy medycznej. Polisa turystyczna obejmie ochroną o wiele szerszy zakres w porównaniu do Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. W takim razie pojawia się pytanie, jak powinna wyglądać polisa na wyjazd. Ubezpieczenie turystyczne do UK powinno zawierać:

  • Koszty leczenia - dzięki tej usłudze nie będziemy obciążeni kosztami leczenia w prywatnych placówkach medycznych lub wymagającego szerszego zakresu. Koszty transportu medycznego również będą spłacone przez ubezpieczyciela. EKUZ nie zapewni nam tego typu ochrony.

  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków – te rozszerzenie zabezpiecza nasze finanse i naszych najbliższych. Jeśli w trakcie wyjazdu doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub umrzemy, nasi najbliżsi otrzymają świadczenie, które na pewno pomoże im w tej trudnej sytuacji.

  • Assistance – podstawowy zakres tej usługi jest zawarty w ubezpieczeniu kosztów leczenia. Assistance pomoże nam w razie zaistniałych sytuacji: możemy uzyskać w każdej chwili informacje lub pomoc. Koszt zorganizowania np. transportu ubezpieczonego do Polski również będzie pokryty przez ubezpieczyciela w ramach ubezpieczenia.

  • Odpowiedzialność cywilna – dzięki OC przenosimy naszą odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym na ubezpieczyciela. Jeśli uszkodzimy mienie osoby trzeciej i zgodnie z przepisami prawa kraju, w którym przebywamy, jesteśmy zobowiązani do ich naprawienia, towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie się wypłacenia odszkodowania dla osoby pokrzywdzonej.

  • Ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego – ochrona obejmuje nasz bagaż podróżny lub sprzęt sportowy w sytuacjach, gdy dojdzie do zniszczenia, uszkodzenia lub utraty naszych rzeczy.   

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Majątkowe ubezpieczenie - rozróżniane są tu dwa rodzaje: ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź