X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyjazd narciarski w przerwie świątecznej? Sprawdź jakie ubezpieczenie będzie Ci potrzebne.

2016-12-21 15:28 środa
ubezpieczenie na wyjazd między świętami
Święta za pasem i dla wielu osób może to oznaczać nie tylko czas spędzony przy wigilijnym stole, a następnie 2 dni mnóstwa jedzenia i lenistwa. Z pewnością znajdą się też tacy, którzy święta lub przedłużony, aż do nowego roku urlop spędza poza domem, bardziej lub mniej aktywnie.

 

Sposobów na idealne spędzenie świąt jest tyle samo, ile osób na świecie. Każdy z nas może mieć swoje plany, nie ograniczając się do tradycji. Wiele osób na pewno wybierze się w góry, aby cieszyć się białymi widokami oraz żeby poszusować po ośnieżonych stokach. Znajdą się pewnie też tacy, którzy święta spędzą na zagranicznych, egzotycznych plażach w cieniu palm kokosowych.

    Sprawdź ceny polis narciarskich!

5 alternatywnych sposobów na spędzenie świąt bożonarodzeniowych

  1. Wyjazd na narty – do wyboru pozostają nam tatrzańskie lub alpejskie stoki
  2. Święta w górskiej chatce – przy kominku oraz ze wspaniałym widokiem ośnieżonych szczytów – o tym marzy chyba każdy
  3. Wyjazd do egzotycznych krajów – oczywiście opalając się na słonecznych plażach i popijając drinki pod palmami
  4. Europejskie stolice w magicznej scenerii – a gdyby tak odwiedzić największe miasta Europy i nacieszyć się widokiem świątecznych dekoracji? Paryż, Londyn, a może Rzym?
  5. Nowy Jork – wyprawa tropem Kevina ze znanego na całym świecie filmu

Wyjazd narciarski w przerwie świątecznej
źródło: opracowanie własne
 

Ubezpieczenie na wyjazd zimowy

 

Poświąteczny urlop między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem

Wiele osób postanawia przedłużyć sobie święta i pod koniec roku wykorzystuje 4 dniowy urlop, aby cieszyć się spokojem, aż do Nowego Roku. To kolejny czas, aby oderwać się od codzienności i gdzieś wyjechać. W tym czasie również możesz wyjechać na narty lub zdecydować się na inny sposób spędzenia aktywnie czasu. W takich sytuacjach musisz pamiętać, żeby odpowiednio wcześniej zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Zarówno tych, z którymi podróżujesz, jak i przypadkowo spotkanych, którym możesz nieumyślnie wyrządzić szkodę.

Ubezpieczenie na wyjazd w przerwie świątecznej

Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd za granicę w święta, czy w przerwie między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, powinieneś pamiętać o zakupie odpowiedniej polisy. W końcu bezpieczeństwo naszych najbliższych jest najważniejsze. Ubezpieczenie turystyczne może być też dobrym pomysłem na świąteczny prezent dla osób, z którymi wyjeżdżasz.

Jeżeli wybierasz się na narty, zdecydowanie nie powinieneś lekceważyć kwestii związanej z ochroną, jaką daje ubezpieczenie. W przypadku, gdy celem Twojego wyjazdu są zagraniczne stoki, najważniejszą cechą polisy będzie pokrycie kosztów leczenia, które w razie wypadku na stoku mogą przyprawić Cię o finansowy zawrót głowy. Niezbędne mogą okazać się również pozostałe opcje oferowane przez ubezpieczyciela, takie jak NNW, OC czy ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Weekend na nartach w polskich górach?

Czasami wychodzi się z błędnego założenia, że ubezpieczenie przydaje się jedynie za granicą. W Polsce wprawdzie nie będziesz musiał opłacać kosztów związanych z leczeniem (ponieważ zajmuje się tym NFZ), jednak tak samo jak na każdym innym stoku, może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Dzięki ubezpieczeniu następstw takich zdarzeń, Ty możesz liczyć na odszkodowanie w ramach trwałego uszczerbku na zdrowiu lub jeżeli dojdzie do najgorszego, Twoja rodzina otrzyma świadczenie związane ze śmiercią.

Musisz zwrócić uwagę także na coraz większą świadomość narciarzy pod względem odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli uszkodzisz czyjś sprzęt lub w wyniku zderzenia dojdzie do uszczerbku na zdrowiu, poszkodowany nie będzie wahał się przed żądaniem pokrycia kosztów szkód. Właśnie wtedy zdasz sobie sprawę, jak ważne jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Mamy nadzieję, że święta, czas po nich, jak i cały kolejny rok odbędą się bez niespodziewanych i nieszczęśliwych zdarzeń narażających Cię na wysokie koszty. Na wszelki wypadek, zachęcamy do porównania najlepszych ofert ubezpieczeń turystycznych i spędzenia podróży bez zbędnych stresów.
 

Julietta Pawlak

kup polisę

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź