X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wrócili już wszyscy Klienci TU EUROPA SA.

2009-07-24 09:30 piątek
Do Polski powrócili turyści, którzy podpisali umowy po 15 marca z objętym gwarancją ubezpieczeniową przez Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA SA biurem podróży Kopernik Sp. z o.o.

„Wiele niedogodności spotkało turystów w wyniku zaistniałej sytuacji. Najwyższym priorytetem był ich szybki, przebiegający  sprawnie i w jak najmniej stresującej atmosferze powrót do Polski – mówi Bogdan Frąckiewicz,  Wiceprezes Zarządu TU EUROPA SA. Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA SA zareagowało błyskawicznie. Uruchomiliśmy stosowne procedury tuż po otrzymaniu pierwszych sygnałów o pogarszającej się kondycji biura Kopernik Sp. z o.o. To kluczowe w tak nagłych sytuacjach - dodaje Wiceprezes Bogdan Frąckiewicz

Towarzystwo udzieliło gwarancji ubezpieczeniowej warszawskiemu Kopernikowi Sp. z o.o. na kwotę 1 161 430 zł  w zakresie pokrycia kosztów powrotu turystów do Polski i zwrotu zapłaconych kosztów imprezy. Beneficjentem tej gwarancji jest Marszałek Województwa Mazowieckiego. TU EUROPA SA przekaże do dyspozycji Marszałka na jego wezwanie środki finansowe z udzielonej gwarancji po weryfikacji przysłanych zgłoszeń i rozliczeniu kosztów powrotu klientów do kraju. Środki zostaną rozdzielone wśród klientów Biura Podróży  Kopernik Sp. z o.o. z przez Marszałka.
Przelot do Polski poszkodowanych turystów zorganizowany został przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Dodatkowo w akcji powrotu klientów Kopernika pomogły biura Oasis Tours i Exim Tours, które udostępniły miejsca w wyczarterowanych przez siebie samolotach.

Ci z klientów Biura Podróży Kopernik Sp. z o.o., którzy nie zdołali już wyjechać na wakacje, powinni wnioskować o zwrot poniesionych wpłat  do Marszałka Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem TU EUROPA SA. Pomocne informacje na ten temat wraz z odpowiednim formularzem zgłoszenia szkody, znajdują się na stronie www.tueuropa.pl, w zakładce „Ubezpieczenia turystyczne”.

Kontakt dla prasy

Renata Gwoździewicz-Pęcherzewska
Dyrektor Departamentu Marketingu i PR
tel. (71) 33 41 770
fax (71) 33 41 707
email: Renata.Gwozdziewicz@tueuropa.pl

Paweł Żurawski
Główny Specjalista
Departament Marketingu i PR
tel. (71) 33 41 771
fax (71) 33 41 707
email: Paweł.Zurawski@tueuropa.pl

Informacja prasowa Grupy Europa z dnia 24.07.2009 r.Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
NNW - polisa stosowana jako odrębna umowa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź