X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wakacyjne wsparcie

2010-05-19 09:00 środa
Według informacji prasowych, oferty wakacyjne sprzedają się w tym roku znacznie lepiej niż rok temu. Czy Polacy wybierając się za granicę wiedzą, jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami w podróży?

Wszyscy turyści planujący wyjazd na wakacje za granicę powinni dokładnie zapoznać się z warunkami swojego ubezpieczenia podróżnego. Uwagę należy zwrócić zarówno na zakres świadczeń, jakie przysługują nam w ramach umowy, jak i ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela (tzw. wyłączenia). Dotyczy to również tych osób, które wybierając ofertę turystyczną z dołączoną polisą są przekonane, że jest ona dopasowana do charakteru ich wyjazdu. Dlaczego?

Zdarza się, że do wycieczek zorganizowanych, dodawane są ubezpieczenia w zakresie podstawowym.” – mówi Sonia Kostyszyn, Manager Działu Operacyjnego w Inter Partner Assistance Polska SA. – „Możliwe jest więc, że nawet w przypadku wyjazdów profilowanych, podczas których uprawianie sportów wodnych jest częścią programu, ochrona może nie obejmować nauki windsurfingu, nurkowania i wielu innych.”

Czym to grozi?

„W takiej sytuacji turysta, któremu przytrafi się problem może być zmuszony do pokrycia kosztów pomocy medycznej z własnej kieszeni” – ostrzega Sonia Kostyszyn – „Należy pamiętać, że ceny usług medycznych związanych z niesieniem pomocy turystom przebywającym za granicą - takich jak transport chorego, hospitalizacja, pomoc ambulatoryjna i wiele innych - są wysokie. Przykładowo, koszt transportu medycznego do Polski z popularnego egipskiego kurortu Hurghada samolotem sanitarnym sięga 28 tysięcy Euro, a ze stolicy Meksyku ok. 78 tysięcy Euro. Ceny są niższe, gdy możliwy jest transport lądowy. Przewiezienie chorego ambulansem z Hiszpanii to koszt około 17 tysięcy złotych. Wybierając ubezpieczenie podróżne powinniśmy więc zwrócić uwagę na limity kwotowe zawarte w umowie i zadbać, by były  dopasowane do miejsca, w którym planujemy wypoczynek.”

Oprócz ograniczeń kwotowych, uzyskanie bezpłatnej pomocy podczas wyjazdu za granicę mogą nam uniemożliwić tak zwane wyłączenia ochrony ubezpieczenia. Obok uprawiania sportów mogą one dotyczyć m.in. szkód powstałych w związku ze spożyciem alkoholu, czy będących wynikiem przewlekłych schorzeń.

Zwrot kosztów leczenia to nie wszystko

Rozbudowane ubezpieczenia turystyczne zapewniają komfort podróży m.in. dzięki wsparciu assistance. Usługi te powodują, że pomoc turyście nie ogranicza się do wypłaty odszkodowania po powrocie do kraju. Firmy assistance, działając transparentnie pod marką ubezpieczycieli, po otrzymaniu zgłoszenia od turysty organizują mu kompleksową pomoc medyczną wraz z pokryciem kosztów leczenia. Dzięki temu w razie bólów pleców podczas pieszej wycieczki wysokogórskiej, zatrucia pokarmowego w tropikach, wysokiej gorączki, czy jakichkolwiek innych problemów ze zdrowiem klient nie musi dodatkowo martwić się o organizacją leczenia. Do świadczeń związanych z pomocą medyczną assistance należą: wspomniana wcześniej organizacja transportu, hospitalizacja, a nawet opieka nad dziećmi chorego, czy zorganizowanie wizyty bliskiej osoby w zagranicznym szpitalu. Assistance obejmuje też szereg świadczeń spoza zakresu zdrowia.

„W ramach assistance podróżnego turyści mogą również korzystać z pomocy adwokata, usługi pokrycia kaucji sądowej, pomocy w razie zagubienia bagażu czy dokumentów.” – dodaje Sonia Kostyszyn – „Przygotowując się do wyjazdu warto również sprawdzić, jakie świadczenia przysługują nam w ramach ubezpieczeń, które już posiadamy. Wielu z nas objętych jest ochroną w ramach polis do kart kredytowych, ubezpieczeń na życie, a w przypadku wyjazdu samochodem również polis komunikacyjnych. Część ze świadczeń zawartych w tych ubezpieczeniach może okazać się przydatna podczas wakacji.”

W sytuacji gdy przysługująca nam ochrona okaże się niewystarczająca, należy bez wahania dokupić polisę  dopasowaną do naszych potrzeb. Ubezpieczenie z szerokim wachlarzem świadczeń pomocowych pozwala w pełni zrelaksować się i cieszyć urokami wakacji.

Kontakt:

Paweł Tabaka
tel.:     664 117 109   
e-mail: pawel.tabaka@multipr.pl

Edyta Miszczuk    
tel.: 604 089 990   
e-mail: edyta.miszczuk@multipr.pl

Multi Communications,
ul. Wrotkowa 14
02-553 Warszawa
tel.: (22) 845 04 36
fax.: (22) 845 65 92

Informacja prasowa Inter Partner Assistance z dnia 18.05.2010 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Dzień Wyceny - to dzień, w którym odbyła ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź