X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wakacje 2015 w liczbach

2015-07-03 09:39 piątek
Wakacje 2015 w Liczbach
Czas na odrobinę statystyk na 2015 rok. Jesteśmy na starcie sezonu urlopowego, warto więc zapoznać się z danymi CBOS na temat tegorocznych wakacji. Jaki kierunek tym razem wybiorą Polacy? Ile osób odpocznie w kraju, kto za granicą? Gdzie warto i gdzie jakie ceny? O tym już za chwilę.

Grecja, Turcja, Hiszpania, Egipt, Bułgaria, Włochy, Portugalia i Tunezja. Oto lista krajów cieszących się największym zainteresowaniem w biurach podróży. Podstawową informacją dla zainteresowanych są liczby, zatem przejdźmy do statystyk.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

W tym roku na wakacje wybiera się 58% Polaków, co daje sumę 18 milionów osób dorosłych. 1/3 tej sumy spędzi urlop za granicą. Wynika z tego, że w kraju zostanie 12 milionów turystów. Porozmawiajmy więc o kosztach takich wycieczek. Szacuje się, że najmniejszą opłatę wykonamy wyjeżdżając do Chorwacji. Jest to wydatek rzędu 1600-1700 zł. Następnie cennik układa się w kolejności:Bułgaria 1700-1800 zł, Egipt, Tunezja 1900-2000 zł, Grecja, Turcja 2300-2400 zł. Są to jednak państwa, które cieszą się popularnością w biurach podróży. Na „własną rękę” ludzie dodatkowo pojadą do krajów takich jak: Niemcy, Czechy, Węgry czy Wielka Brytania.

Wczasowicze wewnątrzkrajowi standardowo wybiorą góry, morze i mazury. Największą aprobatą standardowo cieszy się morze (47% odpoczywających w Polsce), na drugim miejscu - góry (40%).

Nie cieszą jednak koszta takich przyjemności. Za wynajem zakwaterowania trzeba zapłacić od 900 do 1500 zł (cena za tydzień). Dodając do tego ceny atrakcji i wyżywienia, a także dojazdu, cena rośnie.

Wybierając miejsce na wakacje, trzeba poważnie się zastanowić i ocenić koszta. Zwrócić uwagę na zalety i wady pomysłu, pamiętać o wykupieniu polisy turystycznej. Nie zapomnijmy o warunkach pogodowych i sytuacji politycznej w miejscu, do którego chcemy się wybrać. To ważne, jeśli mamy ochotę na pełen relaks i wypoczynek podczas urlopu.

Tekst powstał w oparciu o dane statystyczne CBOS.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Franszyza redukcyjna - zastrzeżona w warunkach ubezpieczenia kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź