X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

W podróż z BZ WBK-Aviva

2010-10-21 08:30 czwartek
Wraz z końcem października BZ WBK-Aviva wprowadza do swojej oferty ubezpieczenie turystyczne „Na Podróż”. Produkt jest skierowany do osób, które szukają kompleksowej ochrony podczas podróży zagranicznych. Zainteresowani polisą mogą ją kupić przez Internet w zaledwie kilka minut, a zniżki rodzinne sięgają nawet 50%.

Nowy produkt od BZ WBK-Aviva zapewnia zabezpieczenie przed następstwami nieprzyjemnych zdarzeń losowych, które najczęściej spotykają turystów podczas pobytu za granicą. Już po kilku kliknięciach, mogą oni nabyć kompleksową ochronę na czas całego wyjazdu. Polisa jest dostarczana za pośrednictwem poczty elektronicznej, a jej potwierdzenie, wraz z numerami alarmowymi, można też otrzymać sms’em na swój telefon komórkowy. To proste rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby Polaków, którzy, jak wynika z danych Instytutu Turystyki z trzech ostatnich lat, najczęściej udają się na krótkoterminowe wyjazdy zagraniczne jesienią i zimą, często korzystając z opcji last minute.

Polisa składa się z ubezpieczenia podstawowego oraz opcjonalnych ubezpieczeń dodatkowych, które dostosowują pakiet ubezpieczeniowy do indywidualnych potrzeb. Podstawowa wersja ubezpieczenia zapewnia m.in. zwrot kosztów leczenia w przypadku choroby lub wypadku oraz pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej. Jej szeroki zakres pozwala na pokrycie również wielu innych niespodziewanych kosztów – od tych związanych z transportem medycznym, akcjami poszukiwawczymi, leczeniem stomatologicznym, aż po naprawę bądź zakup nowych okularów. Spośród pakietów dodatkowych klient może wybrać również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które umożliwia otrzymywanie świadczeń w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu w trakcie wyjazdu. Podobnie jak ubezpieczenie kosztów leczenia może ono obejmować również zdarzenia powstałe w wyniku wykonywania ciężkiej pracy, uprawiania sportów zimowych czy nurkowania.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia to tylko niezbędne minimum, które nie zapewni pełnej ochrony w podróży. Sama opłata za wezwanie karetki pogotowia w Hiszpanii może wynieść nawet 2 000 złotych, długotrwała hospitalizacja i leczenie operacyjne to kolejnych 100 000 złotych, a trzeba pamiętać, że koszt ten rzadko jest pokrywany przez NFZ. Najrozsądniejszym zabezpieczeniem przed konsekwencjami przykrych niespodzianek, które zdarzają się podczas zagranicznych wyjazdów, jest dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, takie jak np. „Na podróż” BZ WBK-Aviva. Jest ono dostępne na stronie internetowej www.bzwbk.pl już od 15 złotych za polisę, a wszystkie formalności można zrealizować w zaledwie kilka chwil. To drobna kwota w porównaniu z wydatkami, które przyszłoby nam ponieść w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, tym bardziej że dla rodzin przewidzieliśmy zniżki wynoszące aż do 50%” – tłumaczy Mieczysław Putkowski, dyrektor odpowiedzialny za ofertę produktową BZ WBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń. Ubezpieczenie wzbogacone jest o usługi assistance - W razie wystąpienia któregokolwiek ze zdarzeń objętych ubezpieczeniem wystarczy tylko jeden telefon do Centrum Alarmowego pod numerem (+48) 22 205 50 95. Resztą zajmą się doświadczeni Koordynatorzy Pomocy współpracującej z nami firmy Europ Assistance Polska” – dodaje.

Pakiet „Na Podróż” może być również rozszerzony o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), które wynagrodzi szkody wyrządzone osobom trzecim (w tym szkody wyrządzone przez dzieci czy zwierzęta osoby ubezpieczonej) oraz zniszczenie mienia hotelowego.

Istotnym elementem tego produktu jest ubezpieczenie na wypadek utraty bagażu, co jak pokazują wyniki raportu Rady Użytkowników Transportu Powietrznego (AUC) nie należy do rzadkości. Tylko w 2007 roku linie lotnicze na całym świecie zagubiły 42 miliony sztuk bagażu, a prognozy mówią o ok. 70 mln sztuk bagażu zagubionego w roku 2019. Dzięki ubezpieczeniu od BZ WBK-Aviva turysta jest objęty ochroną obejmującą utratę bagażu w wyniku jego zagubienia podczas przelotu lub kradzieży z sortowni bagażowej oraz uszkodzenie lub zniszczenie powstałe w wyniku zdarzeń losowych takich jak np.: pożar czy powódź. Ubezpieczenie chroni również w przypadku, gdy bagaż zostanie utracony w wyniku kradzieży z przechowalni lub zamkniętego pokoju hotelowego. Co ważne ochrona, podobnie jak ubezpieczenie NNW, działa już od momentu rozpoczęcia podróży, również na jej krajowym odcinku.

Ubezpieczenie Na Podróż zostało już okrzyknięte Odkryciem Roku 2010 w plebiscycie Laur Klienta w kategorii ubezpieczenie turystyczne.

Kontakt:

Katarzyna Mirowska-Wawrzyniak,
BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń,
tel. (61) 659 66 09, 0 607 16 30 16,
kasia.mirowska@bzwbkaviva.pl

Informacja prasowa BZ WBK-Aviva TU z dnia 20.10.2010 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
  • 2010-11-04 11:23 czwartek ~Agnieszka | [+] odpowiedz
    Na jak długi okres czasu można się ubezpieczyć? Bo jest różnica między wypadem na weekend a podróżą dookoła świata. Takie rzeczy muszą być prezycyjnie podane w ofercie, Drogi Banku Zachodni! a za pomy... czytaj dalej »
  • 2010-10-23 02:03 sobota ~Lions Den | [+] odpowiedz
    Dobra rzecz ale czy to obejmuje wycieczki na wszystkie kontynenty i cały pobyt na nich? Bo widziałem wzmiankę o Europejskiej Karcie, dla której nowa oferta BZ WBK ma być alternatywą więc warto, żeby B... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Suma ubezpieczenia - ustalona w umowie ubezpieczenia kwota ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź