X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

W górach na Słowacji. Jak wybrać i gdzie kupić ubezpieczenie?

2017-04-27 14:30 czwartek
polisa turystyczna na Słowację

Coraz więcej Polaków, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez gór, decyduje się na wyprawę w słowackie Tatry, gdzie, w przeciwieństwie do zatłoczonych szlaków po polskiej stronie, turystów spotyka się sporadycznie. Warto pamiętać, że posiadanie ubezpieczenia turystycznego jest tak samo ważne, jak chodzenie w sportowych obuwiach.

 

Przeważająca część Tatr (prawie 80%) leży po słowackiej stronie. Dlatego Słowacja cieszy się sporą popularnością wśród piechurów. Należy pamiętać jednak, że im więcej chodzi się po górach, tym więcej niebezpieczeństw może spotkać turystę po drodze. Dlatego ubezpieczenie turystyczne w Tatry słowackie jest niezbędne, aby spokojnie czuć się na górskim szlaku.
 

Ubezpieczenie na Słowację

EKUZ na Słowacji

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zezwala polskim turystom na korzystanie ze słowackiej opieki medycznej na tych samych zasadach, na jakich korzystają obywatele Słowacji. Z posiadaniem EKUZ nie można bezpłatnie korzystać z prywatnej opieki medycznej świadczonej na terenie Słowacji.

Za ratownictwo w górach oraz transport medyczny do Polski należy samemu uiścić zapłatę. Dlatego MSZ na swojej stronie rekomenduje, aby prócz posiadania EKUZ turyści, wyjeżdżający na teren Słowacji, mieli wykupione również prywatne ubezpieczenie turystyczne do Słowacji. Dzięki dodatkowej polisie zostaną pokryte koszty leczenia w szerszym zakresie, koszty transportu medycznego oraz poszukiwań i ratownictwa.

 

Ubezpieczenie od kosztów ratownictwa i poszukiwań

Najczęściej koszty ratownictwa i poszukiwań są już zawarte w zakresie polisy, która oferuje ubezpieczenie kosztów leczenia (KL). Jakie sumy ubezpieczenia kosztów ratownictwa i poszukiwań oferują nam towarzystwa ubezpieczeniowe?

  • Allianz – do 22000 PLN,

  • Aviva – do 20% kwoty sumy ubezpieczenia KL,

  • AXA – od 6000 do 10000 EUR,

  • Europa – od 5000 do 10000 EUR,

  • Signal Iduna – do 6000 EUR,

  • Warta – do 25000 PLN.   

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Franszyza redukcyjna - zastrzeżona w warunkach ubezpieczenia kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź