X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie turystyczne na terenie Polski

ubezpieczenie turystyczne na Polskę

Coraz częstsze ataki terrorystyczne, które mają miejsce niemalże na całym świecie, sprzyjają rozwojowi polskiej turystyki. Nasz kraj ma wiele do zaoferowania dla podróżnych. Morze, jeziora, lasy, zabytki, duże miasta oraz góry, to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Pamiętajmy, w Polsce również potrzebujemy dodatkowej polisy podróżnej, aby uchronić się przed dodatkowymi wydatkami podczas wyjazdu.

Teoretycznie obowiązuje nas ochrona na terenie całego kraju, jeśli jesteśmy ubezpieczeni w ramach NFZ. Jednak warto się ustrzec przed niektórymi wypadkami, których kosztów nie obejmie zwykłe ubezpieczenie.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Co powinno zawierać ubezpieczenie podróżne w Polsce?

Na terenie Polski obowiązuje nas ubezpieczenie z NFZ. Z tej przyczyny nie będzie nam potrzebne ubezpieczenie kosztów leczenia. Dlatego ubezpieczenie turystyczne w Polsce nieco różni się od polisy podróżnej na wyjazdy zagraniczne – nie musimy posiadać wykupionego ubezpieczenia kosztów leczenia. Jednak istnieje kilka usług, o których powinniśmy pamiętać, kupując ubezpieczenie podróżne w Polsce.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Jedna z najważniejszych usług, które powinna mieć polisa turystyczna na wyjazdy krajowe. W ramach NNW zostaje ubezpieczone nasze życie oraz zdrowie. Wyobraźmy sobie, że podczas jazdy samochodem mieliśmy wypadek. Złamaliśmy nogę, która wykluczyła nas z życia zawodowego na parę miesięcy i potrzebujemy ciągłej rehabilitacji, aby dojść do zdrowia. Świadczenie pieniężne z NNW zostanie nam wypłacone według sumy ubezpieczenia oraz tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu, którą znajdziemy w OWU.

Jeśli w wyniku wypadku umrzemy, nie zostawimy naszych najbliższych bez pomocy finansowej. Towarzystwo wypłaci 100% sumy ubezpieczenia, którą określiliśmy przed kupnem polisy podróżnej. W ten sposób zabezpieczymy przyszłość naszej rodziny.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Powyższa usługa obejmuje ochroną naszą odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym za wyrządzone przez nas – czynem niedozwolonym – szkody na osobie lub rzeczy osobom trzecim. Załóżmy, że zabieramy dzieci ze sobą na wakacje. Na hotelowym balkonie pociecha zrzuca przez przypadek doniczkę, która stała na balustradzie. Niefortunnie przedmiot spadł na rower innego turysty.

Najpewniej osoba poszkodowana będzie ubiegać się o odszkodowanie za zniszczony sprzęt. Posiadając OC, ubezpieczyciel zajmie się wypłaceniem świadczeń w ramach zadośćuczynienia. W ten sposób unikniemy dużego wydatku podczas urlopu.

ubezpieczenie na Polskę

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Część turystów podczas wyjazdów krajowych ma na celu głównie uprawianie sportu. Większość zabiera ze sobą swój sprzęt, który również warto ubezpieczyć przed kosztami związanymi z uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą. Jeśli w trakcie wakacji inny turysta uszkodzi nasz rower i będzie niezbędna naprawa, to ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w ramach ubezpieczenia sprzętu sportowego.  

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lekarz specjalista - lekarz medycyny, który uzyskał tytuł ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź