X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie dla cudzoziemców w podróży

2013-10-29 09:36 wtorek
Mariusz Górski new
Nieszczęśliwy wypadek bądź nagła choroba za granicą mogą utrudnić bądź uniemożliwić dalsze podróżowanie. Nie mówiąc już o wiążących się z tym kosztach leczenia, które w przypadku braku polisy sprawiają, że podróż staje się drogą przez mękę. Sytuacje takie mogą spotkać i Polaków mieszkających na stałe za granicą, i cudzoziemców przyjeżdżających do naszego kraju. Czy i na jaką ochronę ubezpieczeniową mogą oni liczyć?

Dla osób przyjeżdżających do Polski z zagranicy, jak i Polaków mieszkających na stałe poza granicami kraju rynek ubezpieczeń turystycznych oferuje polisy umożliwiające kompleksową pomoc w podróży, obejmującą pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

W skład takiego pakietu może wchodzić także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, co w sytuacji, gdy jest się samemu w obcym kraju i nie zna się przepisów obowiązującego tam prawa, stanowi duże wsparcie. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zawierane jest po to, by uchronić obcokrajowca (czy to przyjeżdżającego do Polski czy to Polska mieszkającego za granicą) przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym osobom. Swoim zakresem obejmuje koszty odszkodowania dla pokrzywdzonych, koszty sądowe czy opłaty za pracę rzeczoznawców.

Ciekawym wyróżnikiem jest możliwość ubezpieczenia kosztów zakupionego biletu na imprezę masową. Takie zabezpieczenie daje ubezpieczenie Go Safe, z którego skorzystać mogą cudzoziemcy podróżujący po Polsce oraz innych krajach świata, a także nasi rodacy na stałe mieszkający poza granicami kraju. Ponadto ubezpieczenie zapewnia pomoc w razie choroby bądź nieszczęśliwego wypadku z możliwością rozszerzenia polisy o dodatkowe opcje m.in. ubezpieczenie bagażu podróżnego czy sprzętu sportowego oraz car assistance. Pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku obejmuje sumę do 60000 euro.

Niewykorzystany bilet na mecz to nie problem

Nic tak nie złości jak odwołany koncert bądź mecz, na które szykowaliśmy się od dawna. Z pewnością każdy, przynajmniej raz w życiu, doświadczył tak niekomfortowej sytuacji. Czasem jednak przyczyna może być bardzo kuriozalna, jak np. głośny mecz Polska - Anglia odwołany z powodu pamiętnych problemów z dachem lub też bardziej życiowa, jak nagły wypadek bądź choroba. Sytuacja staje się jeszcze bardziej frustrująca, kiedy pomyślimy, ile zainwestowaliśmy, planując wyjazd na konkretne wydarzenie. Wiadomo, że nie zawsze odzyskamy pełną należność za poniesione koszty.

Tymczasem polisa Go Safe, dostępna w ofercie TU Europa, w porównaniu do innych dostępnych na rynku produktów, umożliwia ubezpieczenie kosztów niewykorzystanego biletu na mecz, koncert lub inną imprezę masową w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego. Jest to niewątpliwie unikatowe ubezpieczenie na rynku ubezpieczeń turystycznych.

Ubezpieczenie według potrzeb

Ze względu na zróżnicowane potrzeby planujących zakupić ubezpieczenie, do wyboru są cztery różne jego warianty: Mini, Standard, Standard Plus i Optimum. Stworzono je po to, aby podróżujący mogli dopasować zakres ubezpieczenia do indywidualnych oczekiwań. Ubezpieczenie Go Safe jest dostępne już od 0,67 euro (ok. 2,80 zł) za dzień.

Z pewnością dużym udogodnieniem jest też to, że ubezpieczenie charakteryzuje się brakiem zwyżek za wiek, jednakową składką dla wszystkich stref świata, jak też bezgotówkowym rozliczaniem kosztów leczenia oraz brakiem wkładu własnego w kosztach leczenia przez osobę posiadającą polisę.

Mając dostęp do takiego rozwiązania z pewnością nasze obawy związane m.in. z niewykorzystanym biletem na mecz czy koncert w razie nagłego wypadku, nie będą spędzać nam snu z powiek. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, by odpowiednio wcześnie podjąć decyzję o wyborze odpowiadającego nam wariantu polisy.


Mariusz Górski
dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zagranicznych TU Europa S.A.   
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cena nabycia jednostki uczestnictwa - kwota, według której jednostki uczestnictwa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź