X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpiecz się nie od Święta

2013-12-16 15:36 poniedziałek
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Z dostępnych na rynku analiz touroperatorów wynika, że Polacy coraz chętniej rodzinną Wigilię zamieniają na zagraniczne wczasy, łącząc je z Sylwestrem, a czasem nawet z świętem Trzech Króli. W zależności od tego, gdzie spędzimy świąteczny urlop, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Tymczasem w dalszym ciągu niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, jak ważne są tego rodzaju polisy – nadal co trzeci Polak nie ubezpiecza się na czas podróży.

Jak się okazuje, świąteczne wycieczki, szczególnie zagraniczne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem – według danych biura podróży Neckermann do tej pory rezerwacji dokonało już ponad 46 proc. klientów więcej niż rok wcześniej. Z kolei Travelplanet.pl podaje, że w zbliżającym się okresie świąteczno-noworocznym, urlop za granicą spędzi ponad 40 proc. Polaków więcej w stosunku do ubiegłego roku.

Polisa na krótko i długo
Na rynku dostępnych jest coraz więcej ofert obejmujących polisy turystyczne. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują interesujące propozycje dla wybierających się zarówno w krótką, jak i daleką podróż zagraniczną, a ich wybór jest niezwykle urozmaicony.

Z dostępnych na rynku analiz wynika, że aż 44 proc.2 Polaków, którzy nie wykupują ubezpieczenia turystycznego w większości twierdzi, że nie jest ono im po prostu potrzebne. Wielu z nich uważa, że krótkie wyjazdy poza kraj, nie wymagają wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Tymczasem o nieszczęśliwy wypadek lub nagłą chorobę podczas podróży zagranicznej nie jest trudno. Warto więc i na taką ewentualność wykupić ubezpieczenie nie tylko od święta.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Wigilia na stoku
Unikatowym na rynku ubezpieczeniem jest Sport&Fun, oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, które scala klasyczne ubezpieczenie turystyczne, jakie wykupują osoby planujące wypoczynek za granicą lub w kraju, z polisą dającą ochronę podczas aktywności sportowych.
- Polisa ta działa w sytuacji, gdy nagłe zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek utrudni bądź uniemożliwi podróżowanie albo uprawianie hobby sportowego. Ponadto obejmuje pokrycie kosztów leczenia, pomocy w podróży i transportu oraz koszty ratownictwa. Ubezpieczenie zapewnia także zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu sportowego lub karnetu narciarskiego w razie braku możliwości wykorzystania ich z powodu nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku – mówi Mariusz Górski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zagranicznych TU Europa.

Dodatkową korzyścią, jaką oferuje Sport&Fun, jest ochrona sprzętu sportowego, w tym narciarskiego, od kradzieży i uszkodzenia podczas transportu.

Podróż pod specjalną ochroną
Szeroki parasol ochronny nad turystą roztacza również ubezpieczenie Travel World. Zapewnia ono pomoc medyczną i pokrywa koszty leczenia w sytuacji, gdy turyście przydarzy się nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachoruje podczas podróży zagranicznej. Polisa umożliwia również organizację, a także sfinansowanie transportu turysty do kraju oraz pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej, jeśli będzie wymagała tego sytuacja.

- Travel World to jedyne na polskim rynku ubezpieczenie, które oferuje opcję kontynuacji leczenia po powrocie z zagranicy – dodaje Mariusz Górski.

W ramach tego ubezpieczyciel zorganizuje i sfinansuje leczenie w szpitalu, zapewni dostęp do lekarzy 14 specjalności oraz umożliwi wykonanie badań m.in. laboratoryjnych, RTG, USG, tomografii komputerowej bez skierowań i limitów.
Planując rodzinny wyjazd w okresie świąteczno-noworocznym, szczególnie za granicę, z pewnością warto zapewnić sobie i rodzinie optymalną ochronę przed nieoczekiwanymi kosztami, które mogą uszczuplić nasz portfel w sytuacji nieszczęśliwego wypadku.  

Źródło: TU Europa
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel in blanco - to weksel, który nie jest ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź