X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Turyści ze Złocieńca mieli wykupione ubezpieczenia turystyczne

2010-09-28 08:45 wtorek
Uczestnicy wycieczki do Hiszpanii, którzy ulegli w niedzielę wypadkowi na terenie Niemiec, mieli wykupione ubezpieczenie turystyczne w firmie Signal Iduna.

W wyniku tragicznego wypadku śmierć poniosło 13 osób, 29 zostało rannych, w tym 15 ciężko. Tylko kilka osób wyszło z wypadku bez szwanku.

Ubezpieczenie turystyczne mieli wykupieni wszyscy turyści, poza kierowcami pojazdu. Polisa obejmowała zwrot kosztów leczenia i assistance (do 10 tys. euro), następstwa nieszczęśliwych wypadków – NNW (7 tys. zł), wypłatę dla rodzin na wypadek śmierci najbliższych (3,5 tys. zł), a także ubezpieczenie bagażu (800 zł). Ubezpieczyciel zagwarantował również pokrycie kosztów transportu jednej osoby z rodziny poszkodowanego do Niemiec, jej wyżywienia i zakwaterowania przez okres siedmiu dni (do wysokości równowartości 100 euro dziennie).

W związku z tragicznym wypadkiem w Niemczech, Powszechny Zakład Ubezpieczeń (w którym był ubezpieczony m.in. autokar) uruchomił specjalny numer telefonu, pod  którym poszkodowani oraz ich rodziny mogą uzyskać pomoc przy zgłoszeniu szkody lub roszczenia, w ramach umów ubezpieczeń zawartych w PZU SA lub PZU Życie SA. Pod numerem 0-22 322-18-08 konsultanci PZU udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat przysługujących roszczeń, kanałów zgłoszenia, terminów likwidacji oraz dokumentów niezbędnych do uzyskania świadczeń. Infolinia czynna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.     

Źródło: PZU, Gazeta.pl

OZ


Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Agent ubezpieczeniowy - przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego, który prezentuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź