X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Turyści pod ochroną

2009-05-04 10:28 poniedziałek
Większa ochrona turystów to główny cel przygotowanego przez Ministra Sportu projektu nowelizacji ustawy o usługach turystycznych. Nowelę wymusiły zastrzeżenia Unii Europejskiej do zbyt słabej ochrony klientów biur turystycznych przez polskie prawo. W projekcie możemy przeczytać o gwarancjach pełnego pokrycia wszystkich roszczeń turystów.

Nowe przepisy mogą doprowadzić do bankructwa wile z ponad trzech tysięcy biur turystycznych w Polsce. Zdaniem przedstawicieli biur może to doprowadzić do skurczenia się liczby operatorów  nawet dziesięciokrotnie. Wszystkiemu winny limit na gwarancjach czy polisach ubezpieczeniowych, określany zależnie od przychodów firmy.

Obecnie limit ten wynosi 6 procent rocznych przychodów dla każdego operatora wysyłającego klienta za granicę. Nowy projekt zakłada, że limit ten zostałby zwiększony aż do 12 procent od ogółu prognozowanych dochodów. Za podwyżkę zapłacą oczywiście klienci w rosnącej cenie wycieczek. Nie zmienia to faktu, że dla wielu biur zwiększenie limitu dwukrotnie może oznaczać bankructwo. W dobie kryzysu finansowego coraz mniej Polaków wybiera się za granicę i sytuacja w branży turystycznej znacznie pogorszyła się.  Kolejne regulacje mogą ją tylko dodatkowo utrudnić.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Przedstawiciele samorządu ubezpieczeniowego wskazują także na inny, kontrowersyjny ich zdaniem zapis nowelizacji. Za gwarancje nie będzie już odpowiedzialne województwo jak dotychczas a tylko samo biuro turystyczne i ubezpieczyciel.   Zdaniem PIU jest to zupełnie niepotrzebna zmiana, nie wymagana przez unijne prawodawstwo.

Źródła: Gazeta Ubezpieczeniowa, IAR, PIU

JT
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wykaz świadczeń zdrowotnych - wykaz zawierający świadczenia zdrowotne objęte ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź