X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Turyści jak zwykle potrzebowali pomocy w górach

2010-03-11 09:17 czwartek
Sonia Kostyszyn
Nawet czterokrotnie więcej zrealizowanych spraw assistance w ramach ubezpieczeń podróżnych i nawet siedmiokrotnie większe natężenie połączeń przychodzących w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych – to dane, świadczące o wzmożonym popycie na assistance w Inter Partner Assistance Polska SA podczas tegorocznych ferii zimowych. 

Podczas tegorocznych ferii zimowych największe wykorzystanie pomocy assistance realizowanej w ramach ubezpieczeń podróżnych firma Inter Partner Assistance odnotowała w dniach 1-7 lutego. Był to pierwszy tydzień wypoczynku dla mieszkańców z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego oraz drugi tydzień dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Sprawy assistance realizowane przez Inter Partner Assistance w ramach ubezpieczeń podróżnych w okresie ferii zimowych 2010 dotyczyły przede wszystkim pomocy medycznej. Najczęstsze były zgłoszenia o kontuzjach osób poszkodowanych na stokach narciarskich. Jak co roku dotyczyły one przeważnie złamań nóg. Aż 90 procent poszkodowanych wymagało ambulatoryjnej pomocy medycznej.
 
 

Dane Inter Partner Assistance Polska SA. Wzrost spraw assistance realizowanych
w ramach ubezpieczeń podróżnych w okresie 18.01.2010 - 28.02.2010    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Poszkodowani na stokach, oprócz pomocy w miejscu wypoczynku, wymagają też często specjalistycznego transportu medycznego do Polski. Rodzaj środka transportu uzależniony jest w tym przypadku od miejsca pobytu poszkodowanego oraz jego stanu zdrowia. W okresie tegorocznych ferii zimowych (18.01 - 28.02) najczęściej wykorzystywane były ambulanse. Przewieziono nimi 48% klientów Inter Partner Assistance wymagających repatriacji do Polski. Wielu z poszkodowanych (33%) przewożonych było specjalistycznymi vanami przystosowanymi do transportu medycznego. Vanami medycznymi przewożeni byli pacjenci, których stan zdrowia nie wymagał transportu ambulansem. Spośród klientów Inter Partner Assistance 19% osób przetransportowano do kraju drogą lotniczą.

Analiza podróżnych świadczeń pomocowych w okresie 18.01-28.02 wskazuje, że najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem zimowych wyjazdów - tak jak w ubiegłych latach – były Włochy. To tam firma Inter Partner Assistance najczęściej udzielała pomocy w ramach ubezpieczeń podróżnych. Assistance podróżne wykorzystywane było również bardzo często przez turystów przebywajacych w Austrii (18% wszystkich spraw assistance podróżnego w tym okresie)


 

Dane Inter Partner Assistance Polska SA. Pomoc assistance realizowana w ramach
ubezpieczeń podróżnych w poszczególnych krajach w okresie 18.01 - 28.02.2010Zwiększona liczba spraw assistance w ubezpieczeniach komunikacyjnych

W tym roku podczas ferii zimowych znaczne wzrosło wykorzystanie assistance komunikacyjnego. Największy wzrost interwencji z tego zakresu w porównaniu do poziomu standardowego firma odnotowała w okresie 25 – 31.01.2010. Większość problemów technicznych, z którymi borykali się kierowcy, związana była z dużym spadkiem temperatur w Polsce. W godzinach największego natężenia liczba zgłoszeń do centrum operacyjnego IPA była nawet siedmiokrotnie wyższa niż zwykle.

 Dane Inter Partner Assistance Polska SA. Wzrost liczby spraw assistance realizowanych
w ramach ubezpieczeń motoryzacyjnych w okresie 18.01 - 28.02.2010
 
 

Assistance komunikacyjne daje gwarancję pomocy w razie wystąpienia problemu z autem. Aby upewnić się, że ochrona przysługuje nam za granicą, należy jeszcze w kraju sprawdzić zakres terytorialny polisy. W okresie 18.01 - 28.02 Inter Partner Assistance najczęściej udzielała pomocy technicznej kierowcom na terenie Niemiec, Francji i Włoch.

Sonia Kostyszyn
Manager Działu Operacyjnego,
Inter Partner Assistance Polska SAZobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Społeczne ubezpieczenie - ubezpieczenia prowadzone przez publiczne zakłady ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź