X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

TU Signal Iduna udzieliło gwarancji ubezpieczeniowej dla Selectours

2010-09-15 08:56 środa
Wczoraj media poinformowały o upadłości biura turystycznego Selectours. Wówczas za granicami kraju przebywało ponad 2 tysiące klientów. Gwarancje ubezpieczeniową udziela TU Signal Iduna, które zapewnia pokrycie kosztów powrotu do kraju klientów biura turystycznego oraz kwoty niezbędnej na pokrycie zwrotu wniesionych wpłat.

Wielu turystów o upadłości biura dowiedziało się podczas urlopu. Z tego powodu byli zmuszeni przerwać wypoczynek, zaś niektórzy nawet nie zdążyli go dobrze rozpocząć. Część z nich powróciło już do Polski. O swojej upadłości Selectours poinformował w poniedziałek w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej. Jako przyczynę podano utratę płynności finansowej wynikającej m.in. z trudności w ściągnięciu należności.

SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. dla klientów upadłego biura turystycznego Selectours udzieli gwarancji ubezpieczeniowej do kwoty 3 665 tysięcy złotych. W pierwszej kolejności zostaną opłacone koszty powrotu klientów do Polski, a jeżeli pozostała kwota będzie niewystarczająca na zwrot wszystkich wpłat wniesionych przez klientów, wówczas zostaną one obniżone proporcjonalnie do wysokości pozostałej sumy.

Beneficjentem gwarancji jest marszałek województwa mazowieckiego i to w jego gestii leży rozdzielenie kwoty gwarancji ubezpieczeniowej.

Źródło: Signal Iduna, Forsal.pl, tvn24

OZZobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie - rodzaj ubezpieczenia, które przede wszystkim ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź