X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Sytuacja w Egipcie a ubezpieczenie turystyczne

2011-02-03 08:29 czwartek
W związku z doniesieniami medialnymi o sytuacji w Egipcie i Tunezji, pragniemy wyjaśnić, iż osoby posiadające wykupioną polisę turystyczną BRE Ubezpieczenia są objęte ubezpieczeniem na terenie tych krajów w ramach obowiązujących warunków ubezpieczenia, przy czym szkody powstałe wskutek: wojny, działań wojennych, konfliktów zbrojnych lub aktywnego udziału w zamieszkach i rozruchach, zamachu stanu, aktach terroru są wyłączone z zakresu ubezpieczenia.

Zapis w OWU mówi jednak o aktywnym udziale w zamieszkach i rozruchach. Jeśli dana osoba nie będzie więc w nich uczestniczyć, czy to przez udział w demonstracjach (np. atakowaniu budynków użyteczności publicznej, policji, wojska, używaniu przemocy, niszczeniu mienia), protestach, czy w walkach z policją, wyłączenie nie będzie jej obejmowało.

Zamieszki i rozruchy to spontaniczne wystąpienia niezadowolonych grup społecznych, połączone z aktami przemocy. Tym definicjom sytuacja w Egipcie odpowiada. Z uwagi jednak na doprecyzowanie w definicji, iż chodzi o aktywny udział wydaje się, że co do zasady nie będzie to dotyczyło polskich turystów.

Należy jednak zwrócić uwagę, iż celowa obecność w miejscu, gdzie dochodzi do zamieszek, a tym samym narażanie się na niebezpieczeństwo, może zostać uznane za przyczynienie się do szkody.

Co do zamachu, to definiuje się go w literaturze jako zbrojne przejęcie władzy lub zmianę systemu konstytucyjnego. Konieczny jest jednakże element użycia siły zbrojnej. W Egipcie i Tunezji z taką sytuacją póki co nie mamy do czynienia.

Należy jednak pamiętać, iż sytuacja może ulec zmianie, dlatego przy planowaniu podróży należy bezwzględnie wziąć pod uwagę względy bezpieczeństwa.

Informacja prasowa BRE Ubezpieczeń z dnia 02.02.2011 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar III - Jest całkowicie dobrowolną formą oszczędzania ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź