X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Sport na wakacjach? Możesz potrzebować dodatkowego ubezpieczenia!

2013-08-20 11:38 wtorek
Planując wakacyjny wypoczynek wiele osób szuka możliwości aktywnego spędzania czasu. Czytanie książek czy opalanie się na plaży coraz częściej zastępuje jazda na rowerze, wspinaczki górskie lub inne, bardziej ekstremalne dyscypliny sportowe. Wyjeżdżając na urlop, który planujemy spędzić aktywnie, nie zapomnijmy poszukać ubezpieczenia kompleksowo chroniącego nas również w zakresie związanym z uprawianą przez nas dyscypliną sportową. 

Ryzyka związane z wyczynowym lub ekstremalnym uprawianiem sportów w produktach ubezpieczeniowych bardzo często nie podlegają ochronie ubezpieczeniowej. Turysta zostanie objęty ochroną ubezpieczeniową dopiero po wykupieniu dodatkowej składki.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Sporty w definicjach ubezpieczycieli

Warunki ubezpieczeń zazwyczaj definiują pojęcia zarówno wyczynowego uprawiania sportów jak i sportów wysokiego ryzyka. W tej pierwszej grupie znajdują się dyscypliny sportowe uprawiane w ramach sekcji lub klubów sportowych, polegające na regularnym uczestniczeniu w treningach i zawodach sportowych, a także obejmujące uprawianie dyscyplin sportowych w celach zarobkowych.

Innym pojęciem są sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka - w zależności od nomenklatury stosowanej przez zakład ubezpieczeń. Sporty tego rodzaju bardzo często wymienione są literalnie i obejmują przede wszystkim dyscypliny, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka bądź nawet zagrożenia życia.

Zaliczane są do nich przede wszystkim:
  • sporty motorowe lub motorowodne,
  • sporty powietrzne takie jak szybownictwo, baloniarstwo, skoki ze spadochronem, lotniarstwo, paralotniarstwo, motolotniarstwo,
  • wspinaczka wysokogórska, skalna i skałkowa, spaleologia z użyciem sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego,
  • rafting (odmiana spływu rzecznego),
  • nurkowanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu,
  • żeglarstwo morskie, śródlądowe, deskowe,
  • skoki na gumowej linie, jumping, BASE jumping (skoki spadochronowe z obiektów takich jak wieżowce, mosty, maszty, urwiska górskie),
  • sztuki walki i sporty obronne,
  • udział w polowaniach z użyciem broni palnej lub pneumatycznej,
  • uczestniczenie w wyprawach lub ekspedycjach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami przyrodnicznymi lub klimatycznymi (np. pustynia, wysokie góry, busz, bieguny, dżungla, tereny lodowcowe lub śnieżne).

Uprawiasz sport? Ubezpiecz się!

Podstawowy zakres ochrony ubezpieczeniowej i standardowe zapisy warunków ubezpieczeń w przeważającej większości wyłączają odpowiedzialność ubezpieczyciela w razie wystąpienia zdarzenia, którego przyczyna ma związek z wyczynowym lub ekstremalnym uprawianiem sportów. I raczej nie będzie opłacalne dla ubezpieczonego ukrywanie zamiaru spędzania wolnego czasu w tak aktywny sposób. W razie gdy posiadając ubezpieczenie NNW doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lądując ze spadochronem bądź mając ubezpieczenie kosztów leczenia będziemy potrzebowali nagłej pomocy po wypadku przy nurkowaniu, ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów leczenia. Właśnie dlatego, że tego typu aktywności są wyłączone z zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Europejski Komitet Ubezpieczeń - działający w Brukseli europejski związek ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź