X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Spakowany na urlop? Sprawdź czy nie zapomniałeś o...

2013-08-20 11:05 wtorek
W dniu wyjazdu zdałeś sobie sprawy, że czegoś zapomniałeś. Machasz na to ręką, jakoś sobie poradzisz. Uważaj! Nic się nie stanie jeśli zapomnisz szczoteczki do zębów – kupisz ją sobie na miejscu. Gorzej jak zapomnisz o dokumentach, ważnych formalnościach lub ubezpieczeniu. Przejrzyj nasz poradnik i upewnij się, że pamiętałeś o wszystkim.

8 rzeczy, o których nie powinieneś zapomnieć przed wyjazdem:

1. Dokumenty oraz ich kopie. Nikt nie wyjeżdża na zagraniczny urlop bez dokumentów. Wielu urlopowiczów zapomina jednak o zrobieniu kserokopii dokumentów np. kserokopii dowodu osobistego czy paszportu. Przykładowo jeżeli w czasie wycieczki w Barcelonie zostaniesz okradziony, dużym ułatwieniem w rozwiązywaniu sprawy na policji i w konsulacie będzie przedstawienie kserokopii dokumentu. Pamiętaj, żeby kopie dokumentów przechowywać w innym miejscu portfel i oryginalne dokumenty.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

2. Wyrobiona karta EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana bezpłatnie przez NFZ pozwoli ci korzystać z publicznej służby zdrowia za granicą (odpowiednikiem naszego NFZ). O tym jak wyrobić kartę pisaliśmy już wielokrotnie m.in: Za granicę z EKUZ i ubezpieczeniem zdrowotnym.

3. Polisa turystyczna. Ubezpieczenia turystyczne sprzedawane w Polsce należą do jednych z najtańszych w Europie. Polisa jest uzupełnieniem do karty EKUZ, która pozwala korzystać z wybranych placówek służby zdrowia. Należy pamiętać że będąc posiadaczem EKUZ należy się liczyć z możliwymi dopłatami za leczenie, ponieważ za granicą możesz korzystać z publicznej służby zdrowia na identycznych zasadach co mieszkańcy danego państwa. A ci w większości ponoszą częściowe koszty za opiekę zdrowotną. Z ubezpieczenia turystycznego mogą zostać pokryte wszelkie koszty leczenia za granicą. Ceny oraz rodzaje polis turystycznych poznasz korzystając z porównywarki ubezpieczeń turystycznych.

4. Lekarstwa i zwyżka dla osób chorujących przewlekle w polisie turystycznej. Zawsze warto spakować do torby lekarstwa, które mogą się przydać w razie przeziębienia, chorób gardła, bólu głowy i wielu innych. Osoby które chorują przewlekle muszą pamiętać nie tylko o zapasie branych lekarstw ale też o zakupie odpowiedniej zwyżki w polisie turystycznej. W przeciwnym razie ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów leczenia w razie zaostrzenia objawów choroby (więcej na ten temat znajdziecie w materiale: Choroba przewlekła – co to jest?)

5. Ważne informacje oraz numery kontaktowe:
  • adresy i telefony polskich konsulatów w danym kraju,
  • numery awaryjne np. policja, pogotowie, straż i inne,
  • numer na infolinię bankową – w razie kradzieży karty debetowej, kredytowej lub innych problemów,
  • numer ubezpieczyciela – będzie potrzebny w razie choroby na wakacjach, którą trzeba niezwłocznie zgłosić firmie ubezpieczeniowej,
  • zapasowa lista kontaktów z twojego telefonu – w razie utraty, kradzieży bądź zniszczenia telefonu nie stracisz całej listy kontaktów do bliskich. 
 
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Poręczenie wekslowe (awal) - jest to zobowiązanie złożone na ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź