X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Pomoc dla turystów na wakacjach

2010-04-22 10:01 czwartek
Linie lotnicze nie posiadają ubezpieczenia na wypa
Ruch w przestrzeni powietrznej nad Europą powoli odżywa – turyści „uwięzieni" na wakacjach wracają wreszcie do kraju. Jednak przez te kilka dni przymusowo przedłużającego się urlopu potrzebowali oni pomocy. Problemy związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem i przedłużeniem turystycznego ubezpieczenia pomagają w takich sytuacjach rozwiązywać wyspecjalizowane firmy assistance.

Jak podaje Gazeta Ubezpieczeniowa, od 17 kwietnia do Inter Partner Assistance wpłynęło cztery razy więcej zgłoszeń o odwołanych lotach, niż zazwyczaj. Blokada portów lotniczych na taką skalę jest ewenementem – stąd też tak duży wzrost zgłaszanych do firm assistance spraw. Często jednak, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy ruch turystyczny jest wzmożony, zdarzają się jednostkowe problemy z transportem podróżnych, udających się na wakacje lub z nich wracających. Dlatego przed wyjazdem na urlop warto zainteresować się pakietem assistance w ubezpieczeniu turystycznym.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Formy pomocy w podstawowym pakiecie obejmują m. in. transport ubezpieczonego do Polski (także wówczas, gdy ubezpieczony ulegnie wypadkowi lub nagle zachoruje), pokrycie kosztów poszukiwania i ratowania ubezpieczonego (np. gdy zaginie na nartach, w górach, czy podczas morskiego rejsu).

Ponadto assistance można rozszerzyć np. o pomoc prawną za granicą, czy opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło organizacji pobytu w hotelu na czas oczekiwania na samolot” – mówi Sonia Kostyszyn, z Inter Partner Assistance Polska. „Klienci dzwonili również w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych środków transportu takich jak: połączenia kolejowe, autokarowe, czy wynajem samochodów, dzięki którym mogliby dostać się do celu podróży”.

Inter Partner Assistance gwarantuje, że każdemu z ich klientów zostanie udzielona pomoc. „Na bieżąco monitorujemy sytuację w portach lotniczych i pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi korespondentami na całym świecie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić klientom profesjonalną pomoc oraz rzetelne informacje” – mówi Sonia Kostyszyn.

Źródło: Gazeta UbezpieczeniowaZobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Hipoteka - jedno z ograniczonych praw rzeczowych ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź