X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Polisa dla miłośnika win

2009-03-26 10:31 czwartek

Coraz popularniejsza w Polsce staje się enoturystyka – czyli podróżowanie tam gdzie można zakosztować najlepszego wina. Na świecie już od dawna wielu turystów podąża szlakiem francuskich lub kalifornijskich winnic. Tymczasem w Polsce jest to wciąż stosunkowa nowość.

Kraje pełne wina i slońca

W Polsce wiosna dopiero nieśmiało budzi się z zimowego snu. W krajach słynących z win już dawno ciepłe słońce ogrzewa winne krzewy porastające stoki. Z szacunkowych danych wynika, że w 2007 roku szlakiem winnic podróżowało około 2 tysięcy Polaków. Najczęściej odwiedzane przez naszych rodaków kraje to przede wszystkim Węgry, Morawy, Słowacja i Austria. Dużo rzadziej polskiemu enoturyście udaje się dotrzeć do Włoch, Francji czy odległej Kalifornii. W czasie swojej podróży przeciętny enoturysta stara się poznać kulinarne zwyczaje zwiedzanych regionów, zakosztować wina i przywieźć co najmniej jedną butelkę tego szlachetnego trunku z powrotem do kraju. Co roku kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy Polaków degustuje wino za granicą, na przykład podczas narciarskiej eskapady w Dolomity. Dla wszystkich koneserów wina Mondial Assistance przygotowało specjalna ofertę.

Ochrona przed ryzykiem utraty wina

Największym zagrożeniem dla miłośnika wina jest utrata zakupionych za granicą butelek. Wino jest towarem luksusowym i jego cena, może sięgać tysięcy złotych. Zwykle jednak enoturyści zadowalają się tańszymi pozycjami w obrębie zasobności ich portfela. Nie zmienia to faktu, że zdobycie cennych trunków wymaga często wyjazdu do najznamienitszych winnic i transportu zdobytego skarbu do kraju. To właśnie w czasie transportu ten delikatny ładunek jest narażony na zniszczenie. Nie rzadko pech na drodze powoduje nie tylko uszkodzenie samochodu, ale potłuczenie wszystkich butelek wina przetrzymywanych w bagażniku samochodu. Przed takimi nieszczęściami chroni polisa Degustator w Mondial Assistance, która gwarantuje zwrot kosztów zniszczonych butelek pod warunkiem okazania dowodu zakupu – na przykład paragonu. Ubezpieczenie wina jest dołączane do ubezpieczenia bagażu. Czyli polisa zapewnia także ochronę pozostałym rzeczom będącym w posiadaniu enoturysty.

Od zatrucia i choroby     

Polisa Degustator chroni także przed skutkami drugiego największego ryzyka dla każdego enoturysty – czyli poważnego zatrucia alkoholem podczas degustacji wina. W ramach ubezpieczenia , tak jak w innych polisach podróżnych jest zapewniona opieka medyczna i assistance. Nowością na rynku jest objecie umową ubezpieczeniową ewentualnego odwołania wycieczki. Zwykle by zostały zwrócone koszty zakupionej wycieczki potrzebne są poważne powody- takie jak nagła choroba ubezpieczonego, lub członka jego rodziny. W przypadku polisy Degustator wystarczy zaświadczenie z pracy o anulowaniu urlopu lub zaświadczenie o chorobie ukochanego zwierzęcia. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które może skłonić do zakupu ubezpieczenia nie tylko miłośników wina, ale też zwyczajnych podróżnych. W ten sposób Mondial Assistance che wybadać rynek i być może w przyszłości dodać równie korzystne warunki do innych polis.

Nie trzeba mieć nosa do win

W zeszłym roku słynny degustator wina ubezpieczył swój nos od utraty węchu na kilka milionów euro. Ubezpieczyciel w specjalnie skonstruowanych warunkach umowy zakazał mu między innymi połykania ognia. Enoturysta nie musi obawiać się ani o swój węch, ani o połykanie ognia. Ochronę podczas poszukiwania najlepszego wina na świecie zapewni mu polisa Degustator. Nie musi przy tym przejmować się klęską. W końcu na enowakacje można wybierać się co roku.  Klienci Mondial Assistance to często osoby bardzo zapracowane, dlatego polisę Elvia Degustator można kupić w Internecie na stronie www.elvia.pl . Znając styl życia klientów, po to by odciążyć ich w przygotowaniach wyjazdu wakacyjnego stworzono serwis Concierge. Klient za jego pośrednictwem może zarezerwować lot, hotel, stolik w restauracji, a nawet wynająć samochód, czy dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na niego w miejscu do którego się wybiera.

Elvia Degustator to:
• trzy warianty pakietu ubezpieczeń do wyboru
• wysoka suma ubezpieczenia (nawet do 360 000 PLN)
• ubezpieczenie bagażu podróżnego obejmujące przewożone wina
• możliwość ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej
• możliwość ubezpieczenia kosztów anulowania pobytu w hotelu
• serwis Concierge – osobisty asystent podczas podróży
• całodobowa, polskojęzyczna pomoc w podróży
Obecnie w Mondial Assistance z początkiem sezonu trwa promocja na polisy tego typu, dzięki temu Degustatora można kupić znacznie taniej.


Źródła: Mondial Assistance, Businessman.pl listopad 2008 artykuł „Polisa dla enoturysty”

Jakub Tabisz

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz inwestycyjny mieszany - jest odmianą funduszu inwestycyjnego zamkniętego. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź