X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Podróż na Ukrainę. Jakie wybrać ubezpieczenie?

ubezpieczenie turystyczna na Ukraine

Podróżnicy z całej Europy coraz chętniej wyjeżdżają do naszego wschodniego sąsiada. Kijów, Lwów i Odessa to najczęściej odwiedzane przed turystów miejsca na Ukrainie. Niestety, istnieją pewne zagrożenia dla obcokrajowców, przed którymi należy się ustrzec. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne pomoże nam uniknąć kosztów nieprzewidzianych sytuacji.

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, dlatego wykupienie ubezpieczenie turystycznego jest tak naprawdę koniecznie, aby nie wrócić do Polski z długami za np. opiekę medyczną.

W jakim celu potrzebne nam ubezpieczenie turystyczne na terenie Ukrainy?

MSZ ostrzega przed zagrożeniami na Ukrainie wynikającymi z trwającego konfliktu na terytorium okręgu donieckiego i ługańskiego. Należy tam zachować szczególną ostrożność. Większość turystów z Polski wyjeżdża do Lwowa, aby zobaczyć m.in. bajeczną starówkę. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, wyjeżdżając na Ukrainę, to zakaz picia wody z kranu. Stan sanitarny w kraju nie jest najlepszy. Poza tym w południowej części Ukrainy w okresie letnim zwiększa się możliwość zachorowań na żółtaczkę i dur brzuszny.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Jeśli nie dostosujemy się do ostrzeżeń MSZ, musimy liczyć się z konsekwencjami tych zagrożeń. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę zabezpieczy nas i nasze finanse w razie nagłych zachorowań, nieszczęśliwych wypadków lub nieprzewidzianych sytuacji. Poniżej przedstawiamy usługi, które powinny zostać zawarte w ubezpieczeniu turystycznym:

 

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – w razie zachorowania np. na dur brzuszny będziemy potrzebowali opieki medycznej. Ubezpieczyciel podejmie się spłaty kosztów za świadczenia lekarskie wykonane na rzecz osoby ubezpieczonej na terenie Ukrainy. Leczenie musi być następstwem nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania.

  • Assistance – dzięki tej usłudze możemy skontaktować się z ubezpieczycielem i poprosić o zorganizowanie pomocy. Towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże w sytuacji, gdy np. zostaną nam skradzione dokumenty. Na terenie Ukrainy urzędnicy mówią najczęściej tylko po ukraińsku i rosyjsku, więc w ramach usługi assistance również możemy otrzymać pomoc tłumacza, która może okazać się niezbędna w stresujących sytuacjach.

  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – ubezpieczyciel zajmie się odszkodowaniem dla osoby trzeciej, której wyrządziliśmy szkodę osobową lub rzeczową. Wyobraźmy sobie, że na plaży w Odessie gramy w siatkę. Nasza piłka uderzyła w aparat fotograficzny osoby stojącej nieopodal. Roszczenia osoby poszkodowanej zostaną zaspokojone przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, ubezpieczyciel pomoże finansowo nam i naszym najbliższym w tej trudnej sytuacji. Im większą sumę ubezpieczenia NNW wybierzemy, tym większą pomoc uzyskamy od ubezpieczyciela.   

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź