X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Plusy i minusy Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z wyjazdu

2013-06-25 22:31 wtorek
Mariusz Górski - TU Europa
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji to właściwie „must have”, jeśli decydujemy się na zakup oferty first minute. Każdy wyjazd planowany z wyprzedzeniem niesie ryzyko wydarzeń losowych, które nie pozwolą nam z niego skorzystać. Żeby uniknąć rozczarowań, warto jednak dokładnie wiedzieć, w jakich sytuacjach takie ubezpieczenie chroni nas przed stratami.

Oferty first minute w ciągu kilku ostatnich lat bardzo zyskały na popularności. Cena takich wycieczek czy lotów może być naprawdę atrakcyjna, zbliżona do znanych nam dobrze last minute. W przeciwieństwie do nich first minute mają jednak tę zaletę, że wybór jest bardzo duży, bo z oferty skorzystało jeszcze niewielu klientów.

Największe zainteresowanie wycieczkami, noclegami i biletami lotniczymi w ramach first minute obserwujemy w pierwszych miesiącach roku, wtedy też oferty biur podróży, linii lotniczych czy hoteli są najciekawsze i najłatwiej się na nie skusić. Problem przy tego typu zakupach polega jednak na dużym wyprzedzeniu, z jakim zdecydować się musimy na zakup. Na pół roku przed wyjazdem nie jesteśmy w stanie przewidzieć wydarzeń w życiu zawodowym czy osobistym, jak chociażby choroba czy zgubienie dokumentów.

Możliwość zakupu ubezpieczenia od rezygnacji jest więc w takiej sytuacji korzystną alternatywą, która przy stosunkowo niewielkim koszcie zapewni nam zwrot pełnej wartości zakupionej usługi.

Koło ratunkowe dla turystów

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji dostępne w ofercie TU Europa jest jednym z najszerszych na rynku. Pozwala na uzyskanie zwrotu nawet 100 proc. kosztów, które ponieśliśmy w związku z wyjazdem, z którego nie mogliśmy skorzystać.

Ubezpieczeniu podlegają imprezy turystyczne, bilety lotnicze, promowe, autobusowe czy noclegi, a podróżny ma możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych zakresów ochrony. Ubezpieczenie może dotyczyć zarówno osoby wykupującej ubezpieczenie, jak i towarzysza podróży. W podstawowej formie działa ono w przypadku śmierci, nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku członków rodziny osoby posiadającej ubezpieczenie, przy czym rejestr bliskich osób obejmuje także teściów oraz wnuki.
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uposażony - Uposażony – inaczej beneficjent; osoba ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź