X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Pijany narciarz spowodował wypadek na stoku

2010-12-08 09:28 środa
Pijany narciarz spowodował wypadek na stoku
To dopiero początek sezonu narciarskiego, a już odnotowano poważny wypadek. Wczoraj, na stoku w Białce Tatrzańskiej pijany narciarz wjechał w kobietę. Poszkodowana, ze złamanym barkiem, stłuczeniem głowy oraz wstrząśnieniem mózgu, trafiła do szpitala.

Sprawca wypadku w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Pijany mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut umyślnego uszkodzenia ciała. Grozi mu za to rok pozbawienia wolności.

Picie alkoholu na stokach nie jest prawnie zabronione, jednak jazda na stoku pod wpływem alkoholu grozi złamaniem zasad bezpieczeństwa w ruchu narciarskim.

Wczorajszy wypadek dowodzi, że poleganie na rozsądku innych nie zawsze jest słuszne. W ostatnich latach media kilkukrotnie donosiły o sejmowych pracach nad ustawą zakazującą jazdy na nartach pod wpływem alkoholu i narkotyków. Porządku na stokach miała pilnować narciarska policja, a karą za złamanie zakazu byłyby mandaty w wysokości nawet do 2,5 tys. zł. Chyba jednak na prawne rozwiązanie kwestii nietrzeźwych narciarzy przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Sejm zawiesił prace nad ustawą, problemem jest bowiem brak realnej możliwości kontroli trzeźwości na stokach.

By zapewnić sobie większy komfort wypoczynku, decydując się na wyjazd na narty powinniśmy rozważyć zakup prywatnej polisy. Powinna ona obejmować:
  • KL - koszty leczenia,
  • koszty transportu i repatriacji,
  • koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego,
  • NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków,
  • OC za szkody wyrządzone osobom trzecim,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • usługi Assistance.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Pamiętajmy jednak, że jeśli to my spowodujemy wypadek, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, ubezpieczyciel odmówi nam wypłaty odszkodowania. Będziemy musieli sami pokryć m.in. ewentualne koszty ratownictwa i poszukiwania górskiego - a to naprawdę spory wydatek.

Ci, którzy wybierają się za granicę, powinni również zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewni dostęp do opieki medycznej w ramach państwowego systemu opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz na terenie Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii.


Źródło: Onet.pl, Gazeta.pl

OZ, OŻ
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Alokacja składki - część składki, która w ubezpieczeniach ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź