X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Pierwsi klienci biura Orbis są już w kraju

2010-09-30 08:37 czwartek
Wczoraj swoją upadłość ogłosiło Polskie Biuro Podróży Orbis Sp. z o. o. Według Jakuba Kwiatkowskiego, Rzecznika Resortu Sportu i Turystyki, wszyscy klienci biura są zabezpieczeni dzięki ostatniej nowelizacji ustawy o usługach turystycznych, która gwarantuje zwrot 100% poniesionych przez nich kosztów.

Bezpieczni mogą czuć się również klienci przewoźnika „Sindbad” oraz LOT-u, których bilety można było kupić za pośrednictwem Orbisu. Przedstawiciele powyższych firm zapewniają, że bilety na pewno zostaną zrealizowane.

Pierwsi turyści PBP Orbis wrócili już do kraju. Izabela Stelmańska z Urzędu Marszałkowskiego ma nadzieję, że wszyscy klienci biura znajdą się w Polsce do końca tygodnia.

Wrześniowe wydarzenia na pewno w dużym stopniu odbiją się na kondycji finansowej TU Signal Iduna, które udzielało gwarancji ubezpieczeniowych zarówno PBP Orbis, jak i biurze podróży Selectours, które ogłosiło upadłosć 2 tygodnie temu. TU Signal Iduna ubezpieczało także turystów, którzy zostali poszkodowani podczas wypadku polskiego autokaru w Niemczach.

TU Signal Iduna wydało komunikat dotyczący upadłości Polskiego Biura Podróży ORBIS Sp. z o.o.:

"Uprzejmie informujemy, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe Signal Iduna jest dostawcą gwarancji ubezpieczeniowej dla PBP Orbis Sp. z o.o. na kwotę 6.036.041,00 złotych. Beneficjentem gwarancji jest Marszałek Województwa Mazowieckiego i to w jego gestii leży rozdzielenie kwoty gwarancji ubezpieczeniowej.

Zgodnie z uzyskanymi informacjami w pierwszej kolejności pokryte będą koszty związane z powrotem turystów do kraju. Następnie w miarę możliwości wypłacone zostaną zaliczki, które wpłacili klienci Polskiego Biura Podróży Orbis Sp. z o.o."

Źródło: TU Signal Iduna, Bankier.pl, TVN 24

OZ

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba obłożna - stan chorobowy trwający dłużej niż ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź