X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Opcje dodatkowe w ubezpieczeniach turystycznych

2013-07-24 10:15 środa
Ubezpieczenie OC biura podróży

Wielokrotnie już przypominaliśmy i zwracaliśmy uwagę na to, jak ważne w czasie wakacyjnych wyjazdów jest ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Nawet jeśli ubezpieczenie turystyczne wykupujemy razem z wycieczką w biurze podróży bardzo często mamy możliwość wyboru zarówno wariantu ochrony ubezpieczeniowej, jak i opcji dodatkowych, rozszerzających odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń.

Takich opcji i dodatkowych klauzul do ubezpieczenia turystycznego jest na rynku ubezpieczeniowym dość dużo.

Bagaż podróżny również ubezpieczony

Zazwyczaj w podstawowym zakresie polisy turystycznej znajduje się ubezpieczenie bagażu podróżnego, na który składają się przedmioty osobistego użytku, przenośny sprzętu komputerowy, telefon komórkowy, kamera czy sprzęt sportowy. W razie kradzieży z włamaniem, rabunku, zaginięcia w czasie, gdy bagaż znajdował się pod opieką zawodowego przewoźnika lub uszkodzenia w wyniku wypadku, bądź innego nieszczęśliwego zdarzenia, ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Oczywiście ogólne warunki ubezpieczeń są różnie konstruowane i z zakresu odpowiedzialności może być wyłączona sama walizka lub droższy sprzęt sportowy czy komputerowy. Warto na to zwrócić uwagę przed wyjazdem, aby w razie ewentualnej potrzeby zdążyć rozszerzyć zakres ochrony lub poszukać warunków, które będą najbardziej dopasowane do naszych oczekiwań.

Co więcej, dostępna jest również możliwość ubezpieczenia kosztów związanych z opóźnieniem dostarczenia bagażu do celu naszej podróży – w tym zakresie zakład ubezpieczeń pokrywa koszty zakupu, niezbędnych w czasie podróży, przedmiotów osobistego użytku.

Z zakresu ubezpieczenia bardzo często wyłączone są karty płatnicze, papiery wartościowe, biżuteria, dzieła sztuki, zbiory kolekcjonerskie, instrumenty muzyczne, sprzęt medyczny, lekarstwa czy towary i artykuły spożywcze. Ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia, jeśli szkoda została wyrządzona umyślnie, powstała w związku ze spożywaniem przez ubezpieczonego alkoholu lub na skutek konfiskaty, zatrzymania czy zniszczenia przez organa celne.

Odwołanie zagranicznej imprezy turystycznej pod ochroną ubezpieczyciela

Inną dodatkową opcją, o którą możemy rozszerzyć podstawowy zakres ubezpieczenia są straty finansowe wynikające z odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej, anulowania biletu podróżnego, czy noclegu zakupionego przed rozpoczęciem podróży.

W sytuacji, kiedy ubezpieczony nagle zachoruje lub ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, dozna szkody w mieniu, która powodując konieczność dokonania czynności administracyjnych i prawnych, zmusi go do pozostania w kraju lub też w wyniku kradzieży utraci dokumenty niezbędne w podróży, w związku z czym nie będzie mógł uczestniczyć w wykupionej już imprezie turystycznej, w ramach ochrony towarzystwo ubezpieczeniowe zrekompensuje poniesione przez niego koszty.

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Business interruption - ubezpieczenie gwarantujące firmie zwrot utraconych ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź