X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Niebezpiecznie na wakacjach

2010-07-13 08:46 wtorek
Polisa turystyczna oferowana przez biuro podróży

Kwestią godną uwagi jest ubezpieczenie zawarte w cenie wycieczki. Biura podróży i indywidualni wycieczkowicze mają jedną wspólną cechę, a mianowicie: chęć zorganizowania wyjazdu jak najmniejszym kosztem. Podobnie oszczędzają na najistotniejszym - ubezpieczeniu.

Mylna dla klienta może być informacja, że w cenie wycieczki zawarty jest pakiet ubezpieczeniowy. To usypia czujność wielu klientów,  oczywiście do czasu wypadku na  wyjeździe. Okazuje się wówczas, że w razie nieszczęśliwego wypadku i konieczności poważniejszego leczenia, suma ubezpieczenia może się  okazać niewystarczająca.

Każda osoba powinna dokładnie zorientować się, na jaką sumę jest ubezpieczona, jakie wypadki są pokryte przez ubezpieczyciela i w jakich przypadkach ubezpieczenie nie zostanie wypłacone. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych warto ubezpieczyć się dodatkowo, we własnym zakresie. Suma składek na ubezpieczenie jest zdecydowanie niższa aniżeli koszty leczenia za granicą.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Rozszerzenie polisy turystycznej o sporty ekstremalne

Warto także dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na turystów. Jeżeli w miejscowości wakacyjnego pobytu są np. piękne skały i możliwa jest wspinaczka, to wówczas standardowa polisa ubezpieczeniowa jest niewystarczająca. Wypadek podczas sportu zakwalifikowanego jako niebezpieczny nie jest objęty typowym ubezpieczeniem.

Towarzystwo ubezpieczeniowe musi posiadać informacje o miejscu pobytu, atrakcjach kurortu i zainteresowaniach klienta, by móc dobrać polisę na miarę indywidualnych potrzeb urlopowicza. Nie warto ukrywać takich wiadomości, ponieważ w przypadku, gdy dojdzie do wypadku podczas uprawiania sportów ekstramalnych - sam klient straci na tym, że zataił przed ubezpieczycielem pewne informacje.

Choć zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa na wakacjach rośnie z dnia na dzień, to mimo wszystko statystyki działają na niekorzyść turystów. Wiele osób bagatelizuje sprawę ubezpieczenia lub usypia swoją czujność pod wpływem zgubnych zapewnień biur podróży.

Nie warto ryzykować zdrowiem swoim i swoich najbliższych. Spokojne wczasy to nie tylko wygodny hotel i smaczne wyżywienie, ale też poczucie zabezpieczenia w sytuacji wypadku. Świadomość tego, że mamy wykupioną polisę turystyczną, zapewnia  komfort wypoczynku. Warto to przeanalizować i podjąć bezpieczną decyzję.

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie i dożycie - rodzaj ubezpieczenia na życie przewidujący ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź