X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Niebezpiecznie na wakacjach

2010-07-13 08:46 wtorek

Statystyki przerażają - zarówno te informujące o wypadkach podczas wyjazdów, jak i te dotyczące osób wykupujących dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Wiadomo, że przykre doświadczenia mogą przydarzyć się w każdym miejscu i o każdej porze. Nie warto tej informacji bagatelizować, zdawać się na ślepy los i tłumaczyć: "Nigdy nic mi się nie stało, więc czemu mam się martwić?". Taka postawa może okazać się sromotna w skutkach - także dla Twojego portfela.

Bardzo wiele osób nie zdaje sobie zupełnie sprawy z konsekwencji wynikających z braku ubezpieczenia turystycznego. Mowa tu nie tylko o skutkach psychicznych związanych ze stresem, ale także o ogromnych stratach finansowych. Przed wyjazdem na wymarzony urlop warto zainteresować się tematyką ubezpieczeń podróżnych.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Na wakacjach zdarzyć się nam może niemiła przygoda

Wiele podróżujących, planując wakacje, stara się zorganizować wyjazd jak najtańszym kosztem. Wiadomo, że nie można zaoszczędzić na noclegu czy wyżywieniu. Transport też jest przecież konieczny. Zatem większość osób zastanawia się, z czego zrezygnować, by  obniżyć koszty wyjazdu. Najczęściej odstępuje się od ubezpieczenia. Poczucie, że w ten sposób zaoszczędziło się pieniądze, jest bardzo zgubne.

Dość często się zdarza, że na wczasach czy podczas wycieczki podróżnych spotyka niemiła przygoda. Bagaż może zostać skradziony, dziecko złamie rękę na basenie, a teściowa zatruje się posiłkiem. Wówczas pada kluczowe pytanie: I co teraz? Koszty pobytu dziecka w szpitalu czy leków dla teściowej mogą znacznie przewyższyć budżet przeznaczony na wczasy. Nawet dodatkowa emerytura teściowej nic nie da.

Gdyby każdy z turystów przewidział, że taki wypadek może mu się przydarzyć, nie musiałby się borykać z dodatkowymi problemami - zdobyciem gotówki na leczenie za granicą i powrotem do domu np. po zabiegu chirurgicznym lub z nogą w gipsie. Ten argument powinien do Ciebie przemówić. I jeżeli tak się stało, to istnieje szansa, że natrafisz na trudności związane z wyborem adekwatnego ubezpieczenia do swoich potrzeb.
 

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ankieta zdrowotna (wniosek medyczny) - kwestionariusz dotyczący aktualnego stanu zdrowia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź