X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Narciarz bezpieczny dla innych

2014-03-24 13:54 poniedziałek
Mariusz Górski new
Sezon na białe szaleństwo jeszcze trwa, ale chętni do jazdy na deskach muszą wybierać zagraniczne destynacje, gdzie śnieg ciągle jest dostępny. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy posiadane przez nas ubezpieczenie chroni przed ewentualnymi szkodami, które możemy wyrządzić innym. Koszty naprawienia wyrządzonej szkody mogą być bowiem wielokrotnie wyższe niż koszt wyjazdu.

Tegoroczna zima nie dawała powodów do radości zarówno narciarzom, jak i właścicielom górskich kurortów w Polsce. Jazda na nartach czy snowboardzie to, oprócz doskonałej zabawy, także potencjalne ryzyko, a trudne warunki na stoku dodatkowo podwyższają ryzyko kontuzji i wypadków.

Z polisą na stoku
Myśląc o ubezpieczeniu turystycznym najczęściej absorbuje nas możliwość odzyskania pieniędzy za niezrealizowany wyjazd, ochrona zdrowia i sprzętu oraz uzyskanie pomocy, jeśli przydarzy się wypadek. Niestety mało osób zwraca uwagę na zabezpieczenie się przed wydatkami, które będziemy musieli ponieść naprawiając szkodę wyrządzoną innej osobie. Planując wyjazd liczymy na dobrą zabawę i odpoczynek, a nie myślimy o potencjalnych wypadkach, których możemy być uczestnikiem lub sprawcą. Stok narciarski to miejsce podwyższonego ryzyka.

Podczas jazdy poprzez brak rozwagi czy niefortunny zbieg okoliczności możemy wyrządzić innej osobie krzywdę lub uszkodzić jej sprzęt. Jeżeli do zdarzenia dochodzi na skutek niedochowania zasad ostrożności, przecenienia swoich umiejętności lub niedostosowania się do ogólnie przyjętych zasad, wówczas na osobie winnej spowodowania takiego zdarzenia ciąży obowiązek naprawienia szkody.

Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującym prawem „sprawca” jest zobowiązany do pokrycia wszystkich uzasadnionych roszczeń, co oznacza obowiązek naprawienia szkody nie tylko materialnej, jak zakup nowych nart, lecz również zwrot tzw. utraconych korzyści, np. spodziewanych zarobków utraconych wskutek pobytu w szpitalu. Jeżeli podczas wypadku doszło do uszkodzenia ciała drugiej osoby, kwota należnego świadczenia obejmować będzie również zwrot wszelkich wynikłych z tego powodu kosztów. Mogą to być koszty leczenia szpitalnego, koszty rehabilitacji, zakupu odpowiednich lekarstw itp. Dodatkowym wydatkiem, z którym liczyć się musi sprawca, jest przyznanie poszkodowanemu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, które jak pokazuje doświadczenie, może opiewać na bardzo wysokie kwoty.

Trzeba też pamiętać, że konieczność wypłaty odszkodowania może powstać nie tylko w wyniku naszych własnych czynów. Przykładem, często spotykanym w praktyce jest odpowiedzialność rodziców lub opiekunów za małoletnie dzieci, które powodują szkodę. Miłośnicy białego szaleństwa mogą spowodować szereg zdarzeń, których skutkiem będzie obowiązek zapłaty przez nich odszkodowania. Konsekwencje finansowe chwilowej nieuwagi na stoku mogą być bardzo przykre i poważne. Aby zapobiec tego rodzaju nieprzyjemnościom, warto skorzystać z ubezpieczenia turystycznego, które swoim zakresem obejmuje OC (odpowiedzialność cywilną).

OC nie tylko na samochód
Oferta ubezpieczeniowa dla osób aktywnie spędzających swój urlop daje możliwość ograniczenia ryzyka pokrywania z własnej kieszeni zadośćuczynienia, odszkodowania czy wszelkich kosztów związanych z wypadkiem, który spowodowaliśmy. Przerzuca ten ciężar na ubezpieczyciela. Wybierając się na wyjazd narciarski najwygodniej przejrzeć aktualną ofertę ubezpieczeń pakietowych, które w sposób kompleksowy zabezpieczą nas podczas wyjazdu. Przykład ubezpieczenia, którego częścią jest ubezpieczenie OC, stanowi polisa Sport&Fun przygotowana przez TU Europa.

Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenia mogą występować w wielu wariantach. Aby dopasować produkt do naszych potrzeb, warto przeanalizować warunki i porozmawiać z agentem biura podróży, gdzie możemy kupić polisę wraz z wycieczką, lub z konsultantem infolinii ubezpieczyciela. Dobrze mieć przygotowaną listę pytań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. TU Europa konstruując swój produkt pomyślało także o osobach, które uprawiają sporty wyczynowe, wysokiego ryzyka czy ekstremalne. Możliwe jest rozszerzenie ochrony poprzez dopłatę dodatkowej składki i osiągniecie w ten sposób optymalnego dla nas poziomu ochrony. To ważne, bo brak uwzględnienia dodatkowych ryzyk powoduje, że polisa nie będzie działać.

Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar I - to emerytura ze zreformowanego ZUS. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź