X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Najdroższe wakacje w życiu

2013-09-23 15:29 poniedziałek
190 tys. złotych wydał w te wakacje czołowy polski ubezpieczyciel na zagraniczne leczenie z polisy turystycznej jednej z ubezpieczonych osób. To największa kwota jednostkowa, pozostałe pozycje z listy najdroższych przypadków też znacznie przekraczają 100 tys. zł. Gdzie i jak dużo kosztowały w tym roku choroby Polaków za granicą?

W minione wakacje sporo mówiło się o wysokich kosztach leczenia Polaków wyjeżdzających na zagraniczne urlopy. Mondial Assistance sprawdził co, ile i gdzie kosztowało najwięcej. Lista pięciu najdroższych przypadków robi wrażenie.
  • USA – ok. 190 tys. zł: nagła operacja amerykańskich lekarzy po ostrych bólach brzucha.
  • Kazachstan – ok. 160 tys. zł: zasłabnięcie i nagły wzrost ciśnienia tętniczego, złe wyniki badań. Transport air-ambulansem do Polski i kontynuacja leczenia niemożliwego na miejscu.
  • Francja – ok. 150 tys. zł: uraz kręgosłupa w wyniku nieszczęśliwego upadku podczas wycieczki. Transport air-ambulansem do Polski w pozycji leżącej.
  • Włochy – ok. 130 tys. zł: poważne obrażenia w wyniku wypadku komunikacyjnego. Operacja we Włoszech, transport air-ambulansem do Polski, koszty obecności opiekuna na miejscu oraz jego powrotu do kraju.
  • USA – ok. 120 tys. zł: leczenie operacyjne osoby z objawami ostrego zapalenia.

- W skali letniego sezonu turystycznego takie zdarzenia to kilkanaście, kilkadziesiąt przypadków. Są jednak odstępstwa od tej reguły, jak różnego rodzaju katastrofy np. wypadki autokarów wycieczkowych. Wtedy uruchamiane są specjalne procedury, a liczba krytycznych przypadków w ciągu jednego dnia może się równać łącznej z ostatnich kilku miesięcy.Trudne sytuacje zdarzają się wszędzie, niezależnie od kraju czy kontynentu, a nawet mniej lub bardziej ryzykownej formy spędzania urlopu. Polaków coraz częściej stać na wakacje na „drugim końcu świata”, ale przy wydatkach na leczenie rzędu kilkudziesięciu, stu i więcej tysięcy wszyscy jesteśmy bezradni. Bez ubezpieczenia może to zrujnować budżet każdej rodziny, a o minionych wakacjach mogą nam przypominać nie pamiątki i zdjęcia tylko zaciągnięty na leczenie kredyt. Warto zauważyć, że choć przywołane kwoty zdają się być olbrzymie, to dalej daleko im do najdroższych spraw jakie zrealizowaliśmy w swojej historii - mówi Tomasz Brożyna, dyrektor pionu sprzedaży i marketingu, członek zarządu, Mondial Assistance.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Letni sezon wakacyjny to czas wzmożonej pracy dla firm assistance. Rzesze polskich turystów wypoczywających w obcych krajach borykają się z przeróżnymi problemami w trakcie urlopu. Oczywiście nie każdy przypadek wymaga tak dużych nakładów finansowych. Można zaobserwować pełne spektrum przypadków medycznych od zatruć, udarów, zwichnięć, złamań na bólu zęba skończywszy. Turyści najczęściej korzystają z wizyt lekarskich, których udział we wszystkich interwencjach co roku przekracza 60 proc. Co czwarty klient przywozi rachunki za leki, a około 5 proc. wszystkich zgłoszeń związana jest zachorowaniami czy wypadkami, które wymagają hospitalizacji.

Większa w tym roku ilość wakacyjnych wyjazdów turystycznych idzie w parze ze wzrostem sprzedaży polis turystycznych.

- Ten rok sprzedażowo był dla nas, i dla branży zapewne też, lepszy od poprzedniego, co za tym idzie interweniowaliśmy 13 proc. częściej niż rok temu w tym samym okresie - mówi Tomasz Brożyna.

Niestety nadal zbyt wielu naszych rodaków wyjeżdża za granicę bez polisy, badanie AC Nielsen przeprowadzone na zlecenie Mondial Assistance w maju pokazuje, że 42 proc. nie planowało zakupu polisy. Aż 13 proc. z tych, którzy nie zamierzają się ubezpieczać, nie zrobi tego, bo kiedyś kupili polisę i nie mieli okazji z niej skorzystać. Tego rodzaju deklaracje pokazują brak podstawowej wiedzy o roli ubezpieczeń i obnażają poziomem świadomości ubezpieczeniowej w naszym kraju.  

Źródło: Mondial Assistance
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Limit Odpowiedzialności - górna granica odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź