X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Na Fundusz Gwarancji dla turystów trzeba będzie jeszcze poczekać

2009-10-27 08:49 wtorek
Na Fundusz Gwarancji dla turystów trzeba będzie je
Jak podaje "Rzeczpospolita", w tym roku nie będzie jeszcze Funduszu Gwarancji, który ma zabezpieczać interesy turystów. Wynika to przede wszystkim z niedopracowań projektu. Nie wiadomo nawet, kto ma się zająć kontrolą Funduszu, Minister Sportu i Turystyki, czy też Izba samorządu gospodarczego

Pomysł powstania funduszu powstał po ogłoszeniu nagłej upadłości Biura Podróży Kopernik w lipcu tego roku. Bankructwo Kopernika najbardziej zaskoczyło turystów, którzy przebywali w tym czasie na wakacjach zorganizowanych przez to biuro podróży. Inni jeszcze dzień wcześniej opłacali swoje wycieczki. Ta sytuacja uświadomiła wszystkim, że nikt nie jest w stanie kontrolować sytuacji finansowej touroperatorów. Robią to co prawda urzędy skarbowe i ubezpieczyciele wystawiający polisę, ale ma to miejsce tylko raz na rok. A sytuacja finansowa biura podróży może się diametralnie zmienić w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Powstanie Funduszu miało zapobiegać zapobiegać takim sytuacjom jak z Kopernikiem. Fundusz miałby prawo kontroli finansów touroperatorów i mógłby ewentualnie nakładać ramy sprzedaży na biura, których kondycja się pogarsza.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Niestety szumne zapowiedzi o szybkim wprowadzeniu Funduszu na nic się nie zdały. Na razie musimy poczekać .

źródło: Rzeczpospolita

PaS
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz inwestycyjny zamknięty - polega na zakupie certyfikatów inwestycyjnych, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź