X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Koszty akcji ratowniczej w górach pokryć powinno ubezpieczenie?

2011-08-30 11:19 wtorek
Narciarz zapłaci za ratownictwo górskie
Nowe przepisy, regulujące finansowanie akcji ratowniczych w górach wpłyną m.in. na obostrzenia stawiane turystom korzystającym ze stoków narciarskich. Młodzież do 16. roku życia będzie obowiązkowo jeździć w kaskach, a mandatami karani będą narciarze i snowboardziści szusujący po alkoholu.

Ratownicy górscy już od dawna podejmowali starania o finansowanie ich działalności z budżetu państwa na realnym poziomie. Nowa ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach przewiduje, że ministerstwo spraw wewnętrznych będzie płacić za konkretne działania podejmowane m.in. przez GOPR.

Zakres działań GOPR-owców i TOPR-owców będzie odtąd jasno określony. Służby ratownicze, wyciągające z opresji mniej i bardziej nierozważnych turystów będą skupiać się na działaniach pomocowych, a nie szukaniu środków na finansowanie swojej działalności. Skądinąd bardzo potrzebnej.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Nowelizacja ustawy wprowadza też nowy zawód – ratownika narciarskiego. Będzie on dysponował uprawnieniami do podejmowania akcji ratunkowych na stokach narciarskich. Do wykonywania tej profesji przewiduje się mniejsze kompetencje niż wymagane w ratownictwie górskim. Teraz wszystkie stacje narciarskie będą miały swojego ratownika.

W kontekście wzmiankowanych przepisów pojawia się pytanie o ubezpieczenie zarówno dla narciarzy, które jest już coraz bardziej popularne, jak i turystów poruszających się po górach zarówno rekreacyjnie, jak i z nastawieniem na wspinaczkę czy eksplorowanie jaskiń. Większość towarzystw za ubezpieczenie takiej ryzykownej formy spędzania wolnego czasu podnosi składki, co sprawia, że polisy są dość drogie.

W ofercie ubezpieczycieli jest już jednak ochrona ubezpieczeniowa na wypadek akcji poszukiwawczej i ratowniczej. Czy tego rodzaju polisy się upowszechnią? Podobnie jak coraz głośniej mówi się o obowiązkowym ubezpieczeniu dla wychodzących w góry?

Przyjrzymy się temu tematowi za dwa tygodnie. Zwłaszcza, że w górach najpiękniej jest przecież jesienią...

Małgorzata Pawlaczek

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cesjonariusz - osoba, na rzecz, której ubezpieczony ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź