X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Komunikat dotyczący wypadku autokaru w Niemczech i ubezpieczenia jego pasażerów

2010-09-29 08:35 środa
Towarzystwo Ubezpieczeniowe Signal Iduna informuje, że wszyscy uczestnicy wycieczki do Hiszpanii, znajdujący się w autokarze, który rozbił się w niedzielę w Niemczech, mieli wykupione przez organizatora wycieczki standardowe ubezpieczenia turystyczne. W tej wyjątkowej sytuacji Towarzystwo Ubezpieczeniowe podjęło decyzję o rozszerzeniu świadczeń dotyczących pokrycia kosztów transportu, zakwaterowania i wyżywienia osoby towarzyszącej, poza standardowe zapisy wynikające z ogólnych warunków ubezpieczenia.

Polisą turystyczną Signal Iduna objętych było 47 pasażerów autokaru (nie byli nią objęci kierowcy pojazdu). Ubezpieczenie obejmowało zwrot kosztów leczenia i koszty assistance – do 10 tys euro (zawiera się w tym transport ubezpieczonego do placówki medycznej lub między placówkami, transport ubezpieczonego do kraju, transport zwłok, zakup trumny do wysokości kosztów leczenia, podróż osoby towarzyszącej, koszty rekonwalescencji ubezpieczonego, koszty ambulatoryjne i szpitalne). Ponadto ubezpieczeni obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków – 7 tys zł, wypłatę dla rodziny na wypadek śmierci najbliższych – 3,5 tys. zł. oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego na sumę 800 zł.

Signal Iduna zdecydowała, że począwszy od dnia 28 września 2010 r. na koszt Towarzystwa Ubezpieczeniowego realizowany będzie transport jednej osoby z rodziny poszkodowanego do Niemiec. Dodatkowo opłacony zostanie pobyt osoby wizytującej hospitalizowanego (koszty wyżywienia  i zakwaterowania) za okres 7 dni, do wysokości 100 EUR dziennie (przeliczone na równowartość w złotych).

Signal Iduna informuje, że suma ubezpieczenia zostanie rozdysponowana w kilku etapach. W pierwszej kolejności pokryte zostaną koszty transportu poszkodowanych do kraju. Następnie opłacony zostanie transport medyczny na terenie miejsca zdarzenia. Jako ostatnie pokryte zostaną koszty hospitalizacji.  

W przypadku osób najbardziej poszkodowanych suma ubezpieczenia może nie wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia dlatego rodziny poszkodowanych proszone są o przesłanie zaświadczenia, potwierdzającego, że osoby hospitalizowane mają uprawnienia do korzystania z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (karta EKUZ). Zaświadczenie można uzyskać w Wojewódzkich Oddziałach NFZ, należy je wysłać na numer fax. SIGNAL IDUNA +4822 50 56 161 lub skan na adres e-mail: mailto: info.likwidacja@signal-iduna.pl, a oryginał nadać pocztą na adres TU Signal Iduna: ul. Jasna 14/16a, 00-041 Warszawa. W ciągu najbliższych godzin, na stronie www.signal-iduna.pl zamieszczony zostanie opis uproszczonej procedury zgłaszania szkód.

Dodatkowo Signal Iduna Polska TU S.A. zawiadamia, że wszelkie informacje w sprawie polisy ubezpieczeniowej udzielane są pod numerem telefonu +4822 50 56 508, który jest czynny całą dobę.

Kontakt:
Sylwia Mikiel
Tel.: +48 505 62 16, Tel. kom. +48 600 894 055
E-mail: Sylwia.Mikiel@signal-iduna.pl  
SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A.
ul. Jasna 14/16a
00-041 Warszawa

Komunikat TU Signal Iduna z dnia 28.09.2010 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz Ubezpieczeń Społecznych - (FUS) składka wpłacana do ZUS, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź