X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kobiety zdobyły Kilimandżaro

2009-10-13 10:52 wtorek
Sukcesem  zakończyła się dwutygodniowa wyprawa kobiet ze Stowarzyszenia Kilimandżaro na „dach Afryki”. Ergo Hestia ubezpieczyła ekipę, bagaże oraz sprzęt audiowizualny.

24 września pierwsza kobieca wyprawa na Kilimandżaro wyruszyła z Warszawy do Nairobi, by po pięciu dniach wędrówki dotrzeć na najwyższe punkty masywu. Trzy uczestniczki dotarły do wysokości ostatniej bazy Kibo (4720 m n.p.m.), kolejne pięć wspięło się na wysokość brzegu krateru Gilman’s Point (5681 m n.p.m.), a trzy, w tym aktorka Małgorzata Foremniak (znana m.in. z serialu „Na dobre i na złe” i programu „Mam talent”), zdobyły Uhuru Peak (5895 m n.p.m.). Wyprawie przewodniczył znany polski alpinista - Leszek Cichy.  

Była to pierwsza tego typu wyprawa . Podróżniczki pokonały pieszo 160 km drogi przez tropikalny las deszczowy, wrzosowiska, pustynię, tundrę, śnieżne połacie położone tuż obok lodowców. Na dużych wysokościach panie musiały zmierzyć się z problemami aklimatyzacyjnymi. Wyprawa była o tyle trudniejsza, że żadna z dwunastu kobiet nie jest zawodową alpinistką. Sopocka Ergo Hestia zapewniła ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków czy powikłań związanych z chorobą wysokościową. Ubezpieczenie objęło także ratownictwo, ochronę cywilną oraz sprzęt audiowizualny i bagaż, w tym odzież, zegarki czy lornetki.

Wyprawa członkiń Stowarzyszenia Kilimandżaro zakończyła się 7 października. Wcześniej Polki odwiedziły tanzańską miejscowość USA River, w której dotarły do miejscowej szkoły i sierocińca. Teraz kobiety planują kolejne ekstremalne przedsięwzięcia.

Kontakt:

Grzegorz Blachowski
Rzecznik Prasowy
grzegorz.blachowski@hestia.pl
www: http://media.hestia.pl
Grupa Ergo Hestia
ul.: Hestii 1
81-731 Sopot
tel.: +58 559 41 81

Informacja prasowa Ergo Hestii z 12.10.09

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Agent ubezpieczeniowy - przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego, który prezentuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź