X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jaka jest różnica między polisą turystyczną roczną a krótkoterminową?

2013-10-08 14:49 wtorek
Mariusz Górski - TU Europa
W zależności od tego, czy udajemy się za granicę raz na rok czy raz w miesiącu, ubezpieczyciele oferują nam polisę krótko- bądź długoterminową. Warto wiedzieć, czym się one różnią, bo wybierając pomiędzy jedną a drugą możemy oszczędzić dużo ponad tysiąc złotych rocznie.

Zapewne znamy tę sytuację z własnego doświadczenia. Wyjazd za kilka dni, a my właśnie przypominamy sobie, że nie mamy wykupionego ubezpieczenia. Zaraz po tym następują nagłe poszukiwania odpowiedniej polisy, aby na koniec dopadła nas refleksja, że skoro to już kolejny taki przypadek w tym roku, to przydałoby się stałe ubezpieczenie podróżne. Ale czy coś takiego w ogóle istnieje?

Okazuje się, że tak i jest o wiele bardziej opłacalne niż doraźne wykupywanie polis. W TU Europa można zaopatrzyć się w nią na trzy miesiące, pół roku lub nawet rok. Oznacza to, że w każdym z tych przedziałów czasowych możemy wyjechać dowolną liczbę razy za granicę i podczas tych podróży będziemy mieli zagwarantowane stałe ubezpieczenie. Jest tylko jeden warunek – jednorazowy wyjazd nie powinien trwać dłużej niż 45 dni.

Warto dobrze policzyć korzyści
Jakie to może nam przynieść korzyści finansowe? Przykładowo, jeśli zdecydujemy się wyjechać na 90 dni i wykupimy polisę Travel World Długoterminowe, nasza składka wyniesie 204 zł. To samo ubezpieczenie wykupione doraźnie kosztować będzie 446 zł. Różnica wynosi więc 240 złotych. Sytuacja zmienia się jednak zauważalnie, jeśli wydłużymy swój pobyt za granicą. Gdybyśmy musieli pozostawać poza krajem przez 365 dni, to zwykłe, krótkoterminowe ubezpieczenie będzie nas kosztować prawie 1800 zł. Natomiast w opcji długoterminowej wyniesie ono nas zaledwie 298 zł. Czyli nieprzemyślany wybór może nas kosztować nawet 1500 zł więcej. Suma warta, aby zastanowić się nad odpowiednim doborem polisy.

Co jeszcze możemy otrzymać?
Jest jeszcze jedna istotna różnica pomiędzy polisą krótko- i długoterminową. O ile ubezpieczenia z serii Travel World w TU Europa gwarantują podobne sumy odszkodowań: 30 000 euro (koszty leczenia i transportu), 5000 euro (koszt rezygnacji), 5000 euro (NNW), 500 euro (ubezpieczenie bagażu podróżnego) i 100 000 euro (OC) to w przypadku opcji długoterminowej widać ukłon w stronę osób podróżujących z większą częstotliwością.

Takie osoby mogą liczyć na szereg dodatkowych usług. Wymieńmy tu chociażby odszkodowanie w wysokości 150 euro w razie opóźnienia dostarczenia bagażu, pokrycie kosztów przerwania podróży, transport niepełnoletnich dzieci czy pomoc w razie utraty ważnych dokumentów lub środków płatniczych. Każdy, kto lata często służbowo lub do rodziny na pewno doceni te udogodnienia.

Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wady wrodzone - powstałe podczas rozwoju płodowego wady ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź