X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak zabezpieczyć wyjazd do Japonii?

ubezpieczenie turystyczne Japonia

Japonia, zwana również krajem Kwitnącej Wiśni, stała się marzeniem turystycznym wielu podróżników z całego świata. Imponujące i nowoczesne Tokio lub Kawagoe, które stanowi wspomnienie starej Japonii. W tym zakątku świata każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Jeśli planujemy wyjazd do tego dalekiego kraju, na pewno zdajemy sobie sprawę z wysokich cen, które mogą niemile zaskoczyć przeciętnego turystę z Europy. Pamiętajmy zatem o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczenie podróżne do Japonii zapewni zwrot kosztów w sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Co zatem powinno zawierać ubezpieczenie do Japonii?

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Zakres ubezpieczenia turystycznego do Japonii

Jak już wspominaliśmy, Japonia to drogi kraj. Największą część budżetu wakacyjnego zabierają same bilety – lotnicze oraz te komunikacyjne na miejscu. Koszt ubezpieczenia turystycznego do Japonii stanowi jedynie kroplę w morzu wydatków. Jednak musimy pamiętać, aby nasza ochrona była dobrana do wyjazdu i do nas samych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze usługi Towarzystw świadczone w ramach polisy podróżnej do Japonii.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Rekomendujemy, aby wysokość sumy ubezpieczenia KL wynosiła minimum 50 000 EUR. Jednak musimy pamiętać, że przy poważniejszych urazach, w których będzie konieczna dłuższa opieka medyczna oraz transport medyczny ubezpieczonego do Polski, suma ubezpieczenia KL wynosząca 50 000 EUR nie wystarczy. Wizyta u lekarza może kosztować nawet 1000 zł. Dobowy pobyt w szpitalu wyniesie około 1400 zł. Japońska opieka medyczna stoi na bardzo wysokim poziomie i za tę jakość również będzie musiał zapłacić turysta. Z kolei im większa suma ubezpieczenia kosztów leczenia, tym większe wydatki może ponieść towarzystwo za naszą opiekę medyczną.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczyciel obejmuje swoją ochroną nasze zdrowie i życie. W trakcie każdej wycieczki jesteśmy narażeni na różnego typu zagrożenia – komunikacyjne, żywieniowe, związane z aktywnością fizyczną itp. Musimy się przed kosztami tych sytuacji ubezpieczyć, a jeśli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, Towarzystwo wypłaci świadczenia nam lub osobom bliskim zgodnie z warunkami określonymi w Ogólnych Warunkach Umowy.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Na wyjazd do Japonii koniecznie musimy posiadać również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W sytuacji, gdy wyrządzimy szkodę osobową lub rzeczową osobie trzeciej, ubezpieczyciel podejmie się spłacenia zadośćuczynienia. Z powodu wysokich cen w Japonii takie odszkodowanie może znacznie przewyższyć nasz budżet na wyjazd.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

W trakcie lotu oraz przemieszczania się po Japonii jesteśmy narażeni na kradzieże, uszkodzenia lub zniszczenia naszego mienia. Dzięki ubezpieczeniu do Japonii również możemy się od kosztów tych sytuacji ubezpieczyć. Wysokość odszkodowania za utracony bagaż ustala się na podstawie cen rynkowych artykułów, znajdujących się w bagażu, które obowiązują w dniu zdarzenia. Musimy pamiętać, że uwzględnia się również stopień ich zużycia. 

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rozwiązanie umowy ubezpieczenia - może nastąpić z różnych przyczyn: ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź