X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak wybrać ubezpieczenie na wakacje w Europie?

2016-06-27 12:52 poniedziałek
europa
Ze względu na sytuację geopolityczną zainteresowanie krajami Afryki Północnej jako miejsca do spędzenia wakacyjnego urlopu znacznie osłabło. Latem 2016 roku wybór Polaków padnie na Grecję, Hiszpanię, Bułgarię i Włochy. Chociaż tamtejsze plaże i kurorty są bezpieczne, warto zadbać także o spokój finansowy na wypadek urazu czy kradzieży.
 
Powodów do zapewnienia sobie pełni komfortu podczas wypoczynku jest znacznie więcej. W końcu nikt nie chciałby wrócić do domu z gigantycznym rachunkiem do uregulowania za zabieg w zagranicznym szpitalu albo pozwem sądowym od poszkodowanej osoby. Skuteczną obroną przed podobnym scenariuszem będzie wykupienie polisy turystycznej. Ale co zrobić, żeby nie zginąć w gąszczu propozycji?


    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Na ratunek internet

Oferta ubezpieczeń turystycznych jest bardzo bogata. Takie wrażenie można odnieść przeglądając strony internetowe Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jednak tylko znikomy procent wyjeżdżających jest w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu na surfowanie po internecie celem znalezienia odpowiedniej polisy, nie mówiąc już o osobistym odwiedzaniu placówek ubezpieczycieli.

W dzisiejszym świecie liczy się przede wszystkim rezultat uzyskany w możliwie jak najkrótszym czasie. Stąd tak dużą popularność zdobywają kolejne nowoczesne narzędzia jak np. porównywarki produktowe. Branża ubezpieczeniowa również uznała sieć internetową za naturalną przestrzeń do pozyskiwania klientów i partnerów biznesowych przenosząc do świata wirtualnego całą ofertę dostępną niegdyś wyłącznie w stacjonarnych placówkach lub za pośrednictwem agentów ubezpieczeniowych.
 

Prosta symulacja

Ceny ubezpieczeń turystycznych nie zmieniają się tak dynamicznie jak ceny biletów lotniczych czy hotelowych pokoi. Dlatego, jeśli znany jest już termin wyprawy, warto wcześniej i w atmosferze pozbawionej pośpiechu przekalkulować składkę za ochronę podczas wyjazdu.
Co prawda polisa turystyczna jest dostępna przez internet nawet w trakcie pobytu zagranicznego, ale zainteresowany takim ubezpieczeniem musi liczyć się z kilkudniowym okresem karencji i zakupem produktu pod presją czasu, ograniczając sobie przyjemność z wypoczynku.
 

KRAJ WYJAZDU

 Portugalia
 
TERMIN POBYTU

 
 15 – 31 lipca 2016

LICZBA OSÓB UBEZPIECZONYCH

 1

 CZY OSOBA UBEZPIECZONA W MOMENCIE ZAKUPU POLISY PRZEBYWA W POLSCE?
 
 Tak
 
DATA URODZENIA
 
 19 czerwca 1979
 
OPCJE DODATKOWE
 
 NNW, OC, Bagaż
 
UPRAWIANIE SPORTU
 
 Amatorsko
 WYJAZD DO PRACY

Nie

TYP OCHRONY

podstawowa
koszty leczenia 10-20 tys. €

 
od 52,-  do 144,-
 
standardowa
koszty leczenia 20-30 tys. €
 
 
od 79,-  do 186,-
 
wyważona
koszty leczenia 40-50 tys. €
 
 
od 79,-  do 245,-
 
maksimum
koszty leczenia 60-70 tys. €
 
 
od 98,-  do 269,-
 
VIP
koszty leczenia >100 tys. €
 
 
od 120,-  do 354,-

 Tabela 1. Symulacja ubezpieczenia turystycznego z dnia 16.06.2016 r. na wybranym profilu klienta na podstawie porównywarki polisaturystyczna.pl

 

PORÓWNAJ MOŻLIWOŚCI POLISY


Szybciej i taniej

Największą zaletą porównywarki ubezpieczeń turystycznych jest błyskawiczny termin realizacji zamówienia oraz możliwość wyboru spośród wielu produktów ubezpieczeniowych. Przyszły ubezpieczony oszczędza także pieniądze – jak widać w powyższym zestawieniu ceny polis różnią się od siebie znacząco, ale to nie oznacza, że opcja najdroższa w danym pakiecie będzie przepłacona.

Stąd warto zapoznać się z treścią Ogólnych Warunków Ubezpieczenia w każdym z branych pod uwagę produktów i przeanalizować te same fragmenty przyszłej umowy. Może okazać się, że kwestia np. ubezpieczenia bagażu jest w droższym Towarzystwie traktowana na bardziej preferencyjnych warunkach.

Michał Ratajczak

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zakład ubezpieczeń - inaczej towarzystwo ubezpieczeń, ubezpieczyciel, asekurator podmiot ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź