X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

2015-12-02 10:11 środa
krol

Jeżeli w trakcie urlopu ubezpieczony turysta dozna nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, będzie miał on prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Wysokość rekompensaty jest uzależniona od sumy ubezpieczenia i orzeczony przez komisję lekarską procent trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czyli im wyższa będzie składka, tym większe odszkodowanie.

Koszty leczenia za granicą (KLZ)

Przebywając na urlopie na terenie Unii Europejskiej turysta z Polski może liczyć na bezpłatną pomoc medyczną w nagłych wypadkach. W krajach spoza UE za skorzystanie z pomocy lekarskiej zostanie wystawiony rachunek. Ubezpieczenie (KLZ) pokrywa wydatki związane z leczeniem szpitalnym, leczeniem ambulatoryjnym oraz zwrot wydatków poniesionych na leki, środki opatrunkowe czy inne koszty np. koszty transportu medycznego, które mogą dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Assistance

 

Ubezpieczenia Assistance to wszelkiego rodzaju świadczenia o charakterze pomocowym. Chronią one zazwyczaj ubezpieczonych i ich bliskich. W zależności od tego jaki charakter ma wyjazd można dopasować do niego świadczenia, które będą najbardziej przydatne. Do najpopularniejszych należą: dosłanie niezbędnych przedmiotów, pomoc tłumacza lub prawnika, opieka nad dziećmi.

OC

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza turystę przed koniecznością zapłaty odszkodowania czy rekompensaty osobie, której wyrządził on szkodę. Oznacza to, że w razie uszkodzenia ciała innej osoby (nieszczęśliwe potrącenie może zakończyć się upadkiem i złamaniem nogi) to towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie. Podobnie, gdy w przypadku uszkodzenia mienia (np. aparatu) zostanie wystawiony rachunek za naprawę, a obciążony nim zostanie ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie bagażu

Ochrona bagażu przed zniszczeniem, zgubieniem czy kradzieżą jest rzeczą podstawową. Podróżujący, którego bagaż zaginie lub opóźni się np. na lotnisku, w ramach ubezpieczenia może liczyć na pomoc ubezpieczyciela w postaci rekompensaty. Jej wysokość będzie jednak zależna od sumy ubezpieczenia.

Małgorzata Nowak

    Ubezpieczenie, którego szukasz

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczający - strona umowy ubezpieczenia, osoba fizyczna, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź