X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Fundusz Zabezpieczeń Turystycznych - kto ma go finansować?

2009-07-31 10:56 piątek
W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja na temat Funduszu Zabezpieczeń Turystycznych. Wszyscy zgadzają się, że powinien powstać. Nie wiadomo jednak nadal w jaki sposób miałby być finansowany. Polska Izba Turystyki proponuje, aby fundusz był zasilany z dodatkowych opłat klientów biur podróży. Z kolei PIU uważa, że odpowiedzialni za finansowanie powinni być touroperatorzy.

Niezależnie od formy finansowania Funduszu Zabezpieczeń Turystycznych, ostatecznie koszty i tak poniosą turyści. Czy tez bezpośrednio,cz y pośrednio. Dodatkowe wydatki touroperatorzy na pewno zrefinansują poprzez wzrost cen wycieczek. Może się to wydawać niesprawiedliwe, jednak najważniejsze, że ruszyła inicjatywa w kierunku powstania dodatkowych zabezpieczeń wyjazdów turystycznych. Klienci Kopernika na pewno woleliby ponieść dodatkowe niewielkie koszty, niż przeżyć to, co ich spotkało. Miejmy tylko nadzieję, że prace dotyczące powstania funduszu szybko dobiegną końca. Wówczas przykre niespodzianki nie będą już tak straszne. Płynność finansowa biur podróż będzie monitorowana i skończą się niebezpieczne praktyki polegające na tworzeniu piramidy finansowej przez opłacanie wyjazdów bieżących z zaliczek wpłacanych na przyszłe wycieczki.

PaS
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba psychiczna - choroba zakwalifikowana w Międzynarodowej Statystycznej ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź