X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ekstremalne narciarstwo z maksymalną ochroną

2013-03-05 13:51 wtorek
Mariusz Górski - TU Europa
Uprawianie zimowych sportów ekstremalnych bardzo zyskuje na popularności. Znudzeni biernym wypoczynkiem czy sztampowymi ofertami rekreacji coraz częściej wybieramy formy sportu o podwyższonym ryzyku. Jeśli należymy do grupy amatorów sporej dawki adrenaliny i udając się na zagraniczne stoki decydujemy się na uprawianie narciarstwa poza wytyczonymi szlakami, w szczególny sposób powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Warto więc dokładnie sprawdzić, na jaką refundowaną pomoc medyczną w razie wypadku można liczyć w kraju, do którego się wybieramy i dlaczego NFZ zaleca wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj dodatkowej polisy - standardowa bowiem z reguły nie obejmuje ochroną ubezpieczeniową wypadków powstałych na skutek uprawiania sportów ekstremalnych.

Podstawowa ochrona nie wystarczy

Podstawową ochronę, jaką objęci są turyści przebywający za granicą, gwarantuje karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ wydawana jest bezpłatnie i zapewnia nam dostęp do niezbędnych z medycznego punktu widzenia usług państwowej opieki zdrowotnej podczas tymczasowego pobytu w dowolnym państwie UE oraz Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii.

Należy jednak pamiętać, że karta nie jest alternatywą dla ubezpieczenia podróży. Nie obejmuje ona prywatnych usług opieki zdrowotnej, kosztów związanych z przelotem do kraju, kradzieżą bądź zagubionym bagażem. EKUZ nie zapewnia również pokrycia przez NFZ kosztów transportu pacjenta do szpitala i ewentualnego przewiezienia do Polski, w tym osoby zmarłej za granicą.

Z kartą EKUZ mamy prawo do korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej w danym kraju, na takich samych zasadach jak osoby w nim ubezpieczone, jednak w większości przypadków wiąże się to z koniecznością poniesienia części kosztów udzielonych świadczeń medycznych. W każdym kraju bowiem system opieki zdrowotnej jest inny.

Często usługi, które w Polsce są bezpłatne, za granicą podlegać będą opłatom, których Fundusz nam nie zwróci, jak np. ratownictwo górskie czy transport lotniczy, który w Austrii i we Francji jest w pełni odpłatny. 
 
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rok polisowy - każdy rok trwania polisy, licząc ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź