X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Egipskie zabytki które musisz zobaczyć

2015-07-03 09:28 piątek
Wakacje w Egipcie
Egipt. Marzenie wielu Europejczyków. Nie ma co się dziwić, ponieważ zawsze kusi to, co nieznane. Tym bardziej, że jest to ciepły kraj, interesujący odmiennością klimatyczną i nieodgadnioną dotąd przeszłością. Egipt kryje w sobie wiele zagadek, których nikt do dziś nie jest w stanie rozwiązać. Wystarczy popatrzeć na same budowle, które datowane są na 2,5 tysiąca lat przed naszą erą. Ich konstrukcje są tak trwałe i wielkie, że trudno wyjaśnić realność ich istnienia w dzisiejszych czasach. Fenomen tych miejsc jest zawsze aspektem, dla którego turyści chętnie odwiedzają Egipt. Przedstawmy krótko niektóre z tych fascynujących atrakcji.

Słynne piramidy - największa atrakcja Egiptu. Przez swoje niewyobrażalne gabaryty są unikatem zachowanym przez tysiące lat. Zobaczyć znane każdemu grobowce Cheopsa, czy Chefrena zobaczone na żywo wywołują niebywałe wrażenia. Tylko ten, kto był na miejscu, zna to uczucie. Przy okazji zwiedzania piramid nieuniknionym jest zobaczenie posągu Sfinksa.

Dolina Królów, kolejny z fascynujących zabytków umiejscowione w Teb. Są tam grobowce, w których chowano zmarłych faraonów wraz z kosztownościami i skarbami, których dziś już tam nie znajdziemy. Mimo wszystko miejsce robi wrażenie ze względu na bogate zdobienia i dekoracje. Najsłynniejsze wśród nich to Grobowce Tutenchamona, Ramzesa VI i Ramzesa III.

Tylko w Muzeum Egipskim jest możliwość obejrzenia na żywo mumii egipskich faraonów. Znajduje się ono w Kairze, stolicy Egiptu. Samo miasto także zachwyca, mimo że wielu osobom kojarzy się z brudem i i chaosem. Jednak to tu dowiemy się najwięcej o kulturze Egiptu.

Dla fanatyków nurkowania poleca się wybrzeże Morza Czerwonego, gdzie wody należą do najczystszych na świecie. Duże wrażenie robi tu różnorodność i wielobarwność ryb i korali. Trzeba pamiętać, że poza ogromem przeżyć i emocji, trzeba liczyć się z ryzykiem wypadku. Zachęcamy do wykupienia polisy turystycznej przeznaczonej dla turystów, którzy chcą uprawiać sport podczas wypoczynku.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kradzież z włamaniem - taki sposób bezprawnego zaboru cudzego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź