X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Egipskie wakacje pod ochroną

2014-04-22 10:04 wtorek
Mariusz Górski new
Egipt jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków ośrodków turystycznych, do którego można wyjechać na wakacje praktycznie o każdej porze roku. Wczasy w kurortach egipskich są też zazwyczaj tańsze niż oferty ośrodków europejskich. Planując urlop pod piramidami pomyślmy zatem, z jakich atrakcji skorzystamy i dostosujmy do tego odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj wypoczynku wybierzemy: czy będzie to plażowanie na słońcu przy hotelowym basenie, wycieczka po zabytkowych rejonach Egiptu, czy też zdecydujemy się na nurkowanie wśród pięknych raf koralowych Morza Czerwonego, zawsze powinniśmy zabezpieczyć się od nieprzewidzianych wydarzeń. To od rodzaju naszej aktywności będzie zależał zakres ubezpieczenia.

Na rynku można spotkać bardzo zróżnicowane oferty ubezpieczeń podróżnych. Różnią się one nie tylko zakresem ochrony, ale i wysokością składki. Jeśli postawimy na zorganizowany wyjazd z touroperatorem, pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić zakres polisy , którą otrzymujemy w pakiecie z wycieczką. Biuro ma obowiązek nas ubezpieczyć, ale wyłącznie w naszej gestii pozostaje poinformowanie organizatora o tym, że np. cierpimy na chorobę przewlekłą. W takiej sytuacji zostaniemy objęci ochroną opłacając dodatkową składkę uwzględniającą tzw. utratę zdrowia z powody choroby przewlekłej. Zwróćmy również uwagę na sumę gwarancyjną naszej polisy. W przypadku wyjazdu do Egiptu powinna ona wynosić min. 30 000 euro. Należy przy tym pamiętać, że wysokość sumy jest głównym czynnikiem decydującym o tym, ile wyniesie składka. Im wyższa suma gwarancyjna, tym wyższa składka. Jednak to właśnie wtedy możemy mówić o pełnej ochronie, gdyby przydarzyło nam się coś, co może utrudnić wakacje.

Polisa pakietowa na wszelki wypadek
W przypadku wyjazdu z biurem podróży warto zatem rozważyć doubezpieczenie się, czyli wykupienie indywidualnej polisy, która w przypadku problemów zdrowotnych lub innych nieprzyjemnych sytuacji zapewni nam kompleksową pomoc. Nie będziemy musieli wtedy martwić się o to, kto pokryje rachunek za akcję ratowniczą lub zapłaci za operację i pobyt w szpitalu. Wskazówki te dotyczą także wyjazdów organizowanych samodzielnie. Polisa z odpowiednią sumą ubezpieczeniową zapewnia bowiem bezstresowy urlop.

Szczególnie ważne jest, w jaki sposób będziemy spędzać czas. Niektóre polisy dostępne na rynku mają ograniczony zakres udzielanej ochrony do podstawowych zagrożeń (NNW, koszty leczenia), inne rozszerzone są o liczne dodatkowe opcje, jak np. ubezpieczenie bagażu, rzeczy osobistych, mieszkania lub domu na czas podróży. Obecnie jednym z lepszych rozwiązań, zwłaszcza dla osób, które planują aktywny wypoczynek, jest polisa pakietowa, tzn. obejmująca różne ubezpieczenia powiązane z wyjazdem, zawarte w jednej, kompleksowej umowie ubezpieczenia. Jednym z takich produktów jest ubezpieczenie Sport & Fun oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. To polisa pakietowa przeznaczona dla osób łączących podróżowanie z uprawianiem sportów na świecie i w Polsce , obejmująca koszty leczenia, ratownictwa i transportu, NNW, OC oraz ubezpieczenia bagażu i sprzętu sportowego. Za opłatą dodatkowej składki można ją rozszerzyć o sporty wysokiego ryzyka oraz sporty ekstremalne.

Pod wodę tylko z polisą
Morze Czerwone jest bardzo atrakcyjnym miejscem do nurkowania. Warunki są tu doskonałe praktycznie przez cały rok. Zaledwie 4 godziny lotu z Europy, ciepła, krystalicznie czysta woda oraz niezliczona ilość ogrodów koralowych sprawiają, że egipskie kurorty są idealne zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z nurkowaniem, jak i doświadczonych miłośników tego sportu. Wybór profesjonalnych baz nurkowania w Egipcie jest ogromny. Bez problemu znajdziemy tu również polskie szkoły. Sprzęt zazwyczaj wliczony jest w cenę kursu, ale można go również samodzielnie wypożyczyć. Ceny kursu są bardzo zróżnicowane i zależą od wybranej opcji nurkowania, od 80 euro za kurs jednodniowy dla początkujących do 800 euro za tydzień nurkowania z pokładu komfortowego jachtu.

Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Poręczenie wekslowe (awal) - jest to zobowiązanie złożone na ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź