X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Egipskie wakacje pod ochroną

2014-04-22 10:04 wtorek
Mariusz Górski new
Obserwowanie podwodnego życia Morza Czerwonego z pewnością może być niezapomnianym przeżyciem, ale należy pamiętać, że sport ten obarczony jest dość wysokim ryzykiem. Większość wypadków pod wodą spowodowana jest nurkowaniem na zbyt dużych głębokościach oraz gwałtownym wynurzaniem się. Leczenie skutków takich eskapad wiąże się z bardzo wysokimi kosztami i wymaga znalezienia ośrodka medycyny hiperbarycznej. Przy wyborze kurortu, w którym będziemy nurkować, powinniśmy zatem uwzględnić miejsca, gdzie w pobliżu znajdują się ośrodki posiadające komory dekompresyjne. W przypadku Egiptu są to Sharm el Sheikh, Hurghada, El Gouna i Marsa Alam.

Leczenie w komorze dekompresyjnej, które jest najbardziej kosztownym elementem w procesie odzyskiwania zdrowia po wypadku pod wodą, obejmuje – jako jedna z nielicznych na rynku - polisa Sport & Fun, oferowana przez TU Europa. Jest ona dostępna w dwóch wariantach: Active Fun i Max Fun, w zależności od zakresu ochrony. W przypadku Active Fun suma ubezpieczenia wynosi 20 000 euro, Max Fun to aż 40 000 euro. Innowacyjność polisy polega także na tym, że można ją rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenia. Do obu można dokupić opcje: artroskopii i rehabilitacji, Komfortową Kieszeń, obejmującą ubezpieczenie telefonu komórkowego, kluczy, dokumentów i portfela od kradzieży z włamaniem oraz rabunku podczas podróży za granicą. Ubezpieczenie Sport & Fun można w prosty sposób kupić zarówno w biurach podróży oraz przez internat na stronie www.tueuropa.pl.

Zamieszki – tylko na własną rękę
Egipt to kraj targany częstymi konfliktami politycznymi, których efektem są zamieszki wojenne. Wybierając się na wakacje należy śledzić tamtejszą sytuację, aby uniknąć wyjazdu w czasie, gdy robi się tam niebezpiecznie. Polisy turystyczne nie obejmują bowiem odpowiedzialności ubezpieczyciela za obrażenia doznane przez turystów podczas zamieszek i konfliktów zbrojnych. Komunikaty ostrzegające o wyjazdach do Egiptu publikuje także na swojej stronie internetowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Klucz do pełnej ochrony
Kluczem do odpowiedniej ochrony jest właściwy dobór zakresu polisy podróżnej. Pamiętajmy, że podstawą dla turysty są: ubezpieczenie kosztów leczenia, assistance oraz NNW, a w przypadku amatorskiego uprawiania sportów zazwyczaj trzeba dopłacić dodatkową składkę. Warto więc zorientować się, czy podejmowane przez nas w trakcie podróży wyzwania będą objęte ochroną ubezpieczeniową oraz czy w sytuacji powikłania chorób, na które cierpimy, polisa zapewni nam pomoc. Miejmy również na uwadze fakt, że ubezpieczyciel będzie miał podstawy do odmowy wypłaty odszkodowania, jeśli ulegniemy wypadkowi będąc pod wpływem alkoholu. 

Mariusz Górski
Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zagranicznych
Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Odpowiedzialność cywilna - powstała na podstawie przepisów prawa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź