X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Czy ubezpieczenie turystyczne zadziała w Egipcie?

2013-08-22 11:47 czwartek
egipt i sfinks
Egipt był dotychczas jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych Polaków. Niestety ze względu na bardzo trudną sytuację polityczną kraju, wyjazd do Egiptu może stać się wyprawą ekstremalną. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega że nawet w kurortach turystycznych urlopowicze nie mogą czuć się bezpiecznie. Turyści, którzy zdążyli już wykupić wycieczkę, wciąż zastanawiają się: lecieć czy nie lecieć. Czy w Egipcie zadziała polisa turystyczna?

Dlaczego Egipt jest taki popularny? Przede wszystkim ze względu na konkurencyjne ceny wycieczek w biurach podróży. Najtańsze oferty rozpoczynają się już od 1000 zł na osobę, podczas gdy porównywalne, jeśli chodzi o standard i usługi, oferty wycieczek do Tunezji, Maroko czy Turcji bywają niemal o połowę droższe. Wiele osób kupowało wycieczki z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, gdy sytuacja w państwie egipskim była bardziej stabilna i nie dochodziło do walk i zamieszek. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegało wczoraj, że nawet w kurortach nad Morzem Czerwonym turyści nie mogą czuć się bezpiecznie. Po apelu MSZ największe biura podróży wstrzymały loty do Egiptu m. in. Itaka, Tui Poland, Neckermann, Rainbow Tours czy Wezyr Holidays.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Lecieć czy nie lecieć?
Choć największe biura podróży już wstrzymały loty do Egiptu, to nie wszystkie firmy turystyczne zrezygnowały z wycieczek do kraju faraonów. Turyści, który wykupili wycieczki z wyprzedzeniem i nie otrzymali konkurencyjnej wymiany wycieczki na inną (albo z dużą dopłatą bądź w niepasującym terminie) wciąż są zainteresowani wyjazdem. Tymczasem rzecznik MSZ zapytany o turystów, którzy żyją w przekonaniu, że w razie zagrożenia państwo sprowadzi ich bezpiecznie do kraju, oświadczył:

- Jest pewna niekonsekwencja w tym, że się najpierw ignoruje ostrzeżenia i rekomendacje państwa polskiego, a potem, gdyby coś poważnego się wydarzyło, będę oczekiwał skutecznej pomocy tego państwa.

Turyści, ignorując ostrzeżenia MSZ, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swoich decyzji. I tym, że jeśli przytrafi im się coś złego w czasie urlopu, pretensje będą mogli mieć tylko do siebie. 

Czy polisa turystyczna ochroni turystę w Egipcie?
Nie należy mieć złudzeń, ochrona oferowana przez ubezpieczycieli również ma swoje granice. Standardowe ubezpieczenie turystyczne kupowane przez wyjazdem w ogóle nie obejmuje zakresem ochrony kosztów leczenia, transportu medycznego i innych usług powstałych w następstwie wydarzeń powstałych na terenach objętych rozruchami, zamieszkami i aktami terroru. Co prawda w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych np. Warta czy PZU można wykupić opcje ubezpieczenia z ochroną na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń wynikających z działań wojennych, zamieszek lub aktów terroru (zwyżka kosztuje 300 proc. składki podstawowej) jednak i tu trzeba uważać. 

Polisa turystyczna z wykupioną zwyżką nie obejmuje przypadków „aktywnego uczestnictwa” w aktach terroru i zamieszkach. Czym jest tzn. „aktywne uczestnictwo”? Nie chodzi tu o przyłączenie się do walczących i udział w zamieszkach, ale także o sytuację gdy ubezpieczony wybierze się w rejon demonstracji i jako przechodzeń dozna urazu lub zginie np. na skutek ran postrzałowych czy zrzuconej bomby. Ubezpieczenie turystyczne z wykupioną zwyżką może chronić turystę w momencie gdy np. zostanie on raniony odłamkami szkła z wybitego przez uczestników zamieszek okna w pokoju hotelowym. 

 
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uposażony zastępczy - osoba wskazana we wniosku przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź