X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ceny obowiązkowych polis OC dla biur turystycznych wzrosną

2010-02-08 08:25 poniedziałek
Niedługo wzrosną ceny wycieczek. Przyczyną jest m. in. podwyżka obowiązkowych cen polis i gwarancji dla biur turystycznych oraz zmiany w ustawie o usługach turystycznych.

PZU i Warta deklarują, że ubezpieczenie OC dla biur turystycznych nie jest produktem priorytetowym, dlatego można się spodziewać znacznego wzrostu cen. Obecnie najmniej zagrożone są duże firmy. Jak zapewnia Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours, nawet jeżeli teraz coś się dzieje na rynku, to nas nie dotknęły te podwyżki. Negocjujemy umowy z dużym wyprzedzeniem. Na ten rok robiliśmy to już w październiku.

Według Adama H. Pustelnika, prezesa polskich spółek Signal Iduna, Unia chce, również od Polski, systemu zapewniającego całkowite pokrywanie kosztów: powrotu klientów do kraju i zwrotu zaliczek, w przypadku upadłości biura podróży. […] Wprowadzenie takiego rozwiązania w Polsce może spowodować wzrost cen zorganizowanych wyjazdów turystycznych. Dopóki jednak nie ma przepisów wykonawczych dotyczących minimalnego poziomu zabezpieczeń trudno nawet szacować o ile wzrosną ceny.

Źródło: Rzeczpospolita

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

OZ

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zwyżka - Wyższa cena jaką osoba wykupująca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź