X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Biura turystyczne a wzrost stawek gwarancji ubezpieczeniowych

2010-10-27 08:15 środa
Ministerstwo Finansów zdecydowało się podnieść minimalny poziom gwarancji ubezpieczeniowych dla firm organizujących samolotowe wycieczki zagraniczne czarterami. Zmiany te mogą doprowadzić do kilku dużych bankructw.

Obecnie stawka gwarancji dla biur podróży wynosi 6% wartości rocznego obrotu biura. Ministerstwo Finansów chce zwiększyć ją do 18%. Jednak, zważywszy na to, że sytuacja niektórych biur turystycznych jest obecnie nienajlepsza, wzrost poziomu gwarancji ubezpieczeniowych może znacznie pogorszyć ich kondycję, a nawet doprowadzić do zaprzestania działalności. Takiego zdania jest m.in. Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki. Według niego zwiększenie stawek gwarancji ubezpieczeniowych spowoduje wzrost kosztów działalności biur. Niektóre z nich mogą tego ciężaru nie udźwignąć.

Źródło: Onet.pl, Gazeta Ubezpieczeniowa

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

OZ

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
  • 2012-06-21 19:01 czwartek ~Kubs-son | [+] odpowiedz
    Gwarancja musi być, ale najgorsze jest to, że jeśli człowiek (firma jednoosobowa) chce zorganizować 1 obóz w roku (kolonia) legalnie i ze wszystkimi podatkami to taką gwarancję również musi wykupić...... czytaj dalej »
  • 2010-12-04 09:14 sobota ~arianna | [+] odpowiedz
    Dokładnie tak będzie, ale jakaś gwarancja musi być niestety.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lekarz specjalista - lekarz medycyny, który uzyskał tytuł ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź