X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Assistance wysokich lotów

2010-08-26 09:07 czwartek
W trakcie sezonu wakacyjnego turyści podróżujący liniami lotniczymi bardzo często potrzebują wsparcia w sytuacjach takich jak zagubienie bagażu, czy opóźnienie lotu. Pomoc w razie takich utrudnień zapewniają pasażerom firmy assistance, obsługujące ubezpieczenia podróżne, dystrybuowane m.in. wraz z biletami lotniczymi. Jakie świadczenia realizowane są w ramach tych polis?

Ubezpieczenia skierowane do podróżujących drogą lotniczą dotyczą zwykle przypadków utraty, uszkodzenia, ewentualnie opóźnienia bagażu. W takich sytuacjach polisa zapewnia zwrot kosztów zakupu niezbędnej odzieży lub środków higienicznych. W ubezpieczeniach tego typu określony jest zawsze minimalny czas opóźnienia, po którym pasażerowi przysługuje pomoc. Klientom linii lotniczych oferowane są również ubezpieczenia od odwołania lub opóźnienia lotu – zarówno z winy przewoźnika, jak i z innych przyczyn – np. nagłej choroby ubezpieczonego. Turyści, wykupując bilet lotniczy, często mogą również zapewnić sobie ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW.

W przypadku zagubienia bagażu turysty, do zadań firmy assistance należy pomoc w jego poszukiwaniu. Utrzymuje ona stały kontakt z liniami lotniczymi. Przekazuje klientom bieżące informacje o lokalizacji bagażu i terminie jego zwrotu. Organizuje również jego doręczenie ubezpieczonemu, jeśli nie zrobi tego przewoźnik. Kolejnym popularnym świadczeniem assistance skierowanym do podróżujących drogą powietrzną jest organizacja pobytu w hotelu w przypadku odwołania czy opóźnienia połączenia – również w razie gdy nie zapewniają tego linie lotnicze.

Sonia Kostyszyn
Manager Działu Operacyjnego
Inter Partner Assistance Polska SA

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
NNW - polisa stosowana jako odrębna umowa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź