X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Assistance pomocne w podróży

2013-07-30 12:03 wtorek
Polisa assistance
Kupujemy polisę na wyjazd, by zabezpieczyć swoje finanse w razie wypadku i konieczności korzystania z leczenia gdzieś za granicą. Rzadziej jednak myślimy o tym, że ubezpieczenie przyda nam się także podczas wakacji spędzanych w kraju. I to nie tylko NNW, ale również assistance.

Zbędny wydatek? Zmienimy opinię, gdy 300 km do domu samochód odmówi nam posłuszeństwa. A my zdani będziemy w najlepszym razie wyłącznie na siebie, a w mniej sprzyjających okolicznościach na wątpliwą znajomość rzeczy domorosłego mechanika z pobliskiej miejscowości. Koszty takiej zabawy w „fachowca od samochodów” mogą nas sporo kosztować.

Krótkoterminowe assistance

Przed takimi wydatkami w podróży chroni assistance. Podczas zawierania obowiązkowej polisy OC zapewne otrzymujemy od agenta propozycje takiego ubezpieczenia. Warto z niej skorzystać. Jeśli jednak nie chcemy obciążać budżetu roczną składką lub wybieramy się za granicę, można skorzystać z krótkoterminowego assistance. Oferuje je m.in. Generali TU SA w produkcie „Lew Pomocnik”, w opcji Assistance Komfort.

Umowę można zawrzeć tylko na 15 lub 30 dni. Można oczywiście kupić także polisę na 12 miesięcy. Ochroną ubezpieczeniową objęte są podróże po Polsce i Europie, z wyjątkiem Rosji i Turcji. Ubezpieczyciel nie wymaga, by klient uprzednio zawarł z towarzystwem polisę OC lub AC na samochód.

Krótkoterminowe assistance znajdziemy także w Gothaer. Auto Assistance Plus zawrzeć można na na okres 15, 30 lub 60 dni. TUiR Warta SA proponuje taką polisę w wariancie Podróżnik 15. Jak wskazuje nazwa produktu polisa obejmie nas ochroną przez 15 dni. Ale uwaga! Zawarcie tego ubezpieczenia jest możliwe tylko po uprzednim zakupieniu w towarzystwie polisy OC lub AC.

Dlatego właśnie warto assistance na wyjazd poszukać w „swoim towarzystwie”, ponieważ może się okazać, że rozszerzenie pakietu już posiadanych ubezpieczeń, w tym obowiązkowego OC, o tę opcję może być o wiele tańsze od kupna osobnej polisy.

Wbrew pozorom assistance nie jest drogim ubezpieczeniem, a z pewnością skutecznie uchroni nas przed zbędnymi wydatkami. Z naszych kalkulacji wynika, że wystarczy 50 zł, by przez tydzień podróżować z poczuciem, iż w razie awarii samochodu liczyć będziemy mogli na pomoc prawdziwych fachowców.

Zakres ochrony

Niewątpliwie polisa polisie nierówna. Przed kupnem obowiązkowo przyjrzyjmy się zakresowi ochrony. To, co oferuje nam ubezpieczyciel podzielone jest na kilka rodzajów świadczonych w ramach assistance usług, a więc na przykład: pomoc serwisowa, informacyjna, w podróży czy medyczna. Podstawą assistance jest naprawa samochodu w miejscu, w którym odmówił posłuszeństwa. Ochrona ubezpieczeniowa, również w krótkoterminowym assistance, obejmuje także zorganizowanie pomocy i pokrycie kosztów takich zdarzeń jak zatrzaśnięcie kluczyków w aucie, brak paliwa, rozładowany akumulator czy przebita opona.

Limit świadczeń ograniczony jest sumą ubezpieczenia a ta jest bardzo różna, w zależności od towarzystwa. Generali za maksymalny pułap finansowy uznaje 20 tys. zł (w opcji Assistance Lux, a w opcji Komfort jest to 5 tys. zł dla każdego zdarzenia). Gothaer pokrywa koszty naprawy auta „na miejscu” w kwocie do 400 zł lub 100 euro, a Warta – do 10 tys. zł.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2013-07-30 21:45 wtorek ~Luxtc | [+] odpowiedz
    Zamieściliście nieaktualną ofertę Generali. Od kilku miesięcy krótkoterminowy ASS tylko na 15 lub 30 dni. SU też inne itd. Z kolei PTU to już Gothaer przecież.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ankieta zdrowotna (wniosek medyczny) - kwestionariusz dotyczący aktualnego stanu zdrowia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź