X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

ABC zagranicznej podróży ze zwierzętami

2013-08-06 10:23 wtorek
wakacje z psem

Marzysz o zagranicznym wypoczynku, a nie masz z kim zostawić psa lub kota? Zabierz go ze sobą! Wakacje za granicą będą należeć do udanych, jeżeli dobrze przygotujesz siebie i swojego pupila do wyjazdu. Poznaj nasz poradnik „ABC podróży ze zwierzętami”.

Z myślą o właścicielach czworonogów stworzyliśmy krótki poradnik pomocny w przygotowaniu wakacyjnego wyjazdu z pupilem.

Planowanie wyjazdu ze zwierzakiem
Zagranicznej podróży ze zwierzakiem nie da się zorganizować w jeden dzień. Po pierwsze, wyjeżdżający musi przemyśleć kwestię transportu, miejsca pobytu oraz wymagań decydujących o wpuszczeniu zwierzęcia na terytorium danego kraju. Niektóre państwa są bardziej, a inne mniej przyjazne zwierzętom. Wszystko trzeba wziąć pod uwagę, w innym wypadku narazisz pupila na stres i zepsujesz sobie urlop.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Wymagania dotyczące przejazdu czworonoga przez granicę

Załóżmy, że wyjeżdżasz z psem lub kotem do Szwecji, Włoch lub Hiszpanii. Jakie wymogi musi spełnić twój pupil aby mógł przekroczyć granicę?

1. Ważny psi paszport (wydawany na rok).
2. Identyfikacja zwierzęcia za pomocą mikroczipu.
3. Szczepienie przeciw wściekliźnie (ważne 21 dni od podania po raz pierwszy szczepionki).
4. Zbadany poziom przeciwciał przeciw wirusowi wścieklizny po upływie od 120 do 365 dni od szczepienia) – warunek wjazdu do Szwecji.
5. Odrobaczenie w ciągu 10 dni przed planowanym przemieszczeniem zwierzęcia – warunek wjazdu do Szwecji.

Każde państwo należące do wspólnoty może dysponować dodatkowymi wymogami i zakazami np. do Włoch i Szwecji zabronione jest przemieszczanie psów, kotów i fretek w wieku poniżej 3 miesiąca życia nieszczepionych przeciwko wściekliźnie. Z pełną listą wymogów można się zapoznać w artykule „Jak przygotować się na wyjazd z pupilem?” w serwisie polisaturystyczna.pl.

Niezbędne ubezpieczenia na wyjazd ze zwierzęciem domowym
Dwa ubezpieczenia o którym nie można zapomnieć wyjeżdżając z czworonogiem za granicę:
1. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
2. Ubezpieczenie psa i kota (koszty leczenie, assistance, NNW).

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar I - to emerytura ze zreformowanego ZUS. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź