X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Za leczenie w podróży płać polisą

2013-04-02 12:39 wtorek
Mariusz Górski - TU Europa
Podstawowym dokumentem gwarantującym darmową opiekę medyczną każdemu turyście podróżującemu po Unii Europejskiej jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, wydawana przez NFZ.

Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż służbową, czy na wakacje z rodziną, dokument ten jest fizycznym dowodem naszego ubezpieczenia w kraju UE i uprawnia nas do takich samych świadczeń, jakie otrzymują w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia obywatele kraju, po którym podróżujemy.

Karta ma  jednak sporo wyłączeń, o których nie każdy pamięta. EKUZ nie pokrywa na przykład kosztów transportu medycznego, ani zwykłego transportu chorego do Polski oraz kosztów akcji ratunkowych, które za granicą bywają równe cenie dobrej klasy samochodu.

Niestety nie da się ustrzec przed wypadkiem czy nagłym zachorowaniem, możemy jednak zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które uchroni nas przed finansowymi konsekwencjami leczenia za granicą. Żeby jednak polisa zapewniła mam pełną ochronę trzeba starannie określić jej zakres i pamiętać o ustaleniu odpowiedniej wysokości sumy ubezpieczenia, która w całości pokryje ewentualne koszty leczenia.

Na jaką sumę się ubezpieczyć?

Zasada podczas ustalania sumy ubezpieczenia jest jedna – zawsze trzeba założyć wariant najbardziej pesymistyczny. Wysokość sumy to maksymalny limit kwoty, do której ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność, więc limit ten powinien być określony na poziomie pozwalającym na pełne pokrycie kosztów leczenia. Bez konieczności dodatkowego sięgania do portfela.

Należy zatem przyjąć, że może przydarzyć się wypadek, w wyniku którego doznamy znacznego uszczerbku na zdrowiu, co oznacza, że konieczne będzie podjęcie drogiego, specjalistycznego leczenia.

Warto pamiętać, że koszty usług medycznych w krajach UE są niezwykle wysokie, a ich pokrycie z własnych środków może okazać się dla wielu z nas po prostu niemożliwe. Należy więc brać pod uwagę sumę ubezpieczenia od 10.000 do 60.000 euro i pamiętać przy tym, że wysokość sumy jest głównym czynnikiem decydującym o wysokości składki.

Znaczący wpływ na wysokość sumy, na jaką się ubezpieczymy, ma również kraj, do którego się wybieramy. Zazwyczaj im dalej znajduje się cel naszej podróży, tym suma ubezpieczenia jest wyższa. Zasada ta dotyczy również kosztów usług medycznych w danym kraju – im są wyższe, tym wyższa będzie suma.
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie i dożycie - rodzaj ubezpieczenia na życie przewidujący ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź