X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Do Azji ze szczególną ochroną

2014-06-17 10:50 wtorek
Mariusz Górski new
Azja to największa część świata, zdumiewająca i pełna kontrastów, różnorodnych języków, religii i kultur. Może być zarówno piękna, jak i niebezpieczna. Wyprawa w ten rejon to poważne przedsięwzięcie dla każdego turysty. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na zimną Syberię, czy decydujemy się odwiedzić największe pustynie świata, podróż będzie wymagała od nas skrupulatnych przygotowań. Podstawa to szczegółowy plan wyprawy, niezbędne szczepienia, wiza oraz dobre ubezpieczenie podróżne.

Daleka podróż może oznaczać dla turysty narażenie na nieprzyjemne, tropikalne niespodzianki i egzotyczne choroby, zdarza się, że ciężkie w leczeniu. Przed każdym wyjazdem za granicę warto więc umówić się na wizytę z lekarzem i zrobić ogólny przegląd stanu zdrowia oraz skorzystać z konsultacji w Poradni Medycyny Podróży. Dowiemy się tam o aktualnie panującej sytuacji zdrowotnej rejonu świata, do którego się wybieramy. Uzyskamy również szczegółowe zalecenia dotyczące podstawowych szczepień ochronnych oraz porady, jak zapobiegać chorobom często występującym w Azji. Co więcej, zostaniemy poinformowani o podstawowych zasadach profilaktyki czy sposobie wyposażenia apteczki podróżnej. Wybór szczepień zalecanych przed podróżą będzie zależał nie tylko od celu naszej wyprawy, ale także od jej charakteru, terminu wyjazdu oraz bieżącej sytuacji epidemiologicznej miejsca, do którego jedziemy.

W zależności od stanu naszego zdrowia, na przykład, gdy chorujemy przewlekle, lekarz może zalecić dodatkowe szczepienia oraz specjalistyczne badania. Szczepienia niestety nie należą do najtańszych, ale powinniśmy potraktować je jako długoterminową inwestycję. Na konsultację lekarską należy wybrać się co najmniej dwa miesiące przed planowaną podróżą. Warto również przypomnieć sobie podstawowe zasady pierwszej pomocy, nie zawsze bowiem będziemy mogli liczyć na szybką i profesjonalną pomoc w razie zachorowania bądź wypadku.

Niezbędne ubezpieczenie turystyczne

Niezależnie od rodzaju i celu naszej podróży po Azji dobre ubezpieczenie jest podstawą. Koszt polisy w większości przypadków będzie zdecydowanie niższy od ceny, jaką zapłacimy za pojedynczą wizytę u lekarza, bądź w szpitalu.
Przykładowe koszty leczenia w Azji (dane TU Europa):

1. Tajlandia - udzielenie pomocy ambulatoryjnej po ugryzieniu przez bezpańskiego psa oraz szczepienie przeciw wściekliźnie to koszt niemal 1 000 zł.

2. Mongolia – wizyta u lekarza w związku z uszkodzeniem kolana, podanie antybiotyku wraz z opaską uciskową to koszt 500 zł.

W państwach azjatyckich prywatne usługi medyczne są bardzo drogie, a na pomoc państwowych placówek nie mamy co liczyć. Zakup odpowiedniej polisy może nas więc ochronić przed nieplanowanym i słonym wydatkiem. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa w swojej ofercie posiada ubezpieczenie kosztów leczenia Travel World oraz Travel World długoterminowe, które zapewnia ochronę przez 90, 180, a nawet 365 dni. Polisa dostępna jest wielu wariantach: Standard, Standard Plus, VIP oraz THE BEST, dzięki czemu zakres ochrony można dopasować do indywidualnych potrzeb. W zależności od wybranego wariantu suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi od 15 000 euro do 60 000 euro.

Polisa Travel World daje dostęp do szeregu dodatkowych usług, jak zabezpieczenie związane z ryzykiem następstw chorób przewlekłych, ubezpieczenie artroskopii i rehabilitacji, ochronę psów i kotów podczas podroży zagranicznej czy zapewnienie pomocy bliskim, którzy pozostają w domu (m.in. wizyta lekarza lub pielęgniarki). Polisę można kupić w biurach podróży lub w prosty sposób przez internet na stronie www.tueuropa.pl. Serwis sprzedażowy dostosowany jest do urządzeń mobilnych: telefonów, tablet-ów i smartfon-ów, a zakup odbywa się bardzo szybko.

Warto zaopatrzyć się w wariant polisy o wysokiej sumie ubezpieczenia, bo w przypadku problemów zdrowotnych w odległym państwie może nie starczyć pieniędzy z polisy o najniższej sumie na pokrycie wszystkich kosztów leczenia. Elementem generującym bardzo wysokie koszty jest wcześniejszy transport do Polski, zwłaszcza gdy potrzeba jest asysta medyczna. Jeżeli cierpimy na chorobę przewlekłą (np. nadciśnienie, cukrzycę), przy zakupie ubezpieczenia należy zgłosić ten fakt i rozszerzyć podstawowy zakres polisy o dodatkowe ryzyko zachorowania. To ważne, aby uniknąć rozczarowania standardowym zakresem ubezpieczenia.

Warto sprawdzić przed wyjazdem

Przed wyjazdem do wybranego rejonu Azji warto także zapoznać się z panującą tam sytuacją polityczną. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji jest serwis internetowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w którym na bieżąco publikowane są tzw. ostrzeżenia dla podróżujących, czyli komunikaty informujące na przykład o zamieszkach, strajkach czy stanach wojennych, które mają miejsce w danych rejonach świata.

Jeśli w kraju, który jest celem naszej podróży, panuje niepokojąca sytuacja polityczna, ze względu na bezpieczeństwo turystów zalecane jest wstrzymanie lub przełożenie terminu podróży. Należy pamiętać, że polisy nie zapewniają ochrony osobom, które jadą w celach turystycznych w rejon zamieszek wojennych. Odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wówczas rutynowo wyłączona, co jest wyraźnie zaznaczone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź